5 krokov k plnej peňaženke a tučnému bankovému kontu

By | 14. septembra 2015
5 krokov k plnej peňaženke a tučnému bankovému kontu
5 (100%) 12 hlasov

plná peňaženkaCesta k plnej peňaženke a tučnému bankovému kontu nie je tak zložitá a tŕnistá, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Stačí dodržať 5 jednoduchých bodov a všetky vaše sny sa môžu stať skutočnosťou. 5 krokov k plnej peňaženke a tučnému bankovému kontu.

Kto by si to neprial, pozrieť sa na svoj ​​bankový účet a mať na ňom dostatok peňazí, pozrieť sa do peňaženky a nemať pocit, že ju pred vami už niekto vybrakoval, kúpiť si na čo len pomyslíte, zaobstarať si takú dovolenku, ktorá bude tá najlepší z najlepších, ísť do obchodu a nestráži ceny, zľavy a rôzne akcie.

Každý z nás má určitý plán, čo by urobil, keby mal tučné bankové konto, alebo by vyhral v lotérii alebo v športke.

Lenže vyhrať v lotérii alebo v športke sa nepošťastí len tak niekomu, sú to poväčšine tí vyvolení, ja som asi dvakrát vyhrala, lenže tú poslednú cenu, čo bolo zhruba dve eura, takže na žiadne vyskakovanie to nebolo.

Lotéria teda nie je tá oblasť, na ktorú by sme mohli vsádzať, že nám zaistí bezstarostný a spokojný život, ktorý bude obsahovať všetko, čo sa nám páči, čo chceme, čo potrebujeme a podobne.

Budeme si musieť zarobiť. Je asi jasné, že ak pracujete ako predavač, asistentka, kaderník, robotník a podobne, len tak rýchlo nezbohatne, pri dnešných cenách, nájmoch a všetkom ostatnom to skrátka nepôjde. Nezostáva teda nič iné, než buďto vyhrať a, alebo dediť po bohatom strýkovi či tete. Máte však ešte jednu možnosť a to vziať všetko do vlastných rúk a začať sa podieľať na tom, aby ste svoj ​​úspech a nabité konto urobili aj zo svojho bankového konta.

Cesta k plnej peňaženke a tučnému bankovému kontu nie je tak zložitá a tŕnistá, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Ste to totiž práve vy, kto si sám bráni vo svojom úspechu. Ak však porazíte sami seba, dokážete tak najviac.

zmeniť myslenieMusíte zmeniť myslenie, svoj ​​prístup a odmenou vám bude práve ono tučné bankové konto a preplnená peňaženka. Nezáleží totiž na tom, odkiaľ ste, odkiaľ prichádzate, ale záleží na tom, kam idete a kam smerujete.

Bývalý americký psychológ, ktorý pracoval aj pre olympijský tím a pre astronautov z NASA hovorí: “Stroskotanci žijú v minulosti. Víťazi naopak žijú z minulosti, užívajú si súčasnosť a pracujú na budúcnosti.”

Máme pre vás päť krokov, ktoré vám umožnia mať tučné bankové konto a plnú peňaženku. Ako už bolo vyššie uvedené je to len a len na vás, tak ak chcete niečo zmeniť, začnite s tým ihneď, čas na zmenu je prakticky stále a ten pravý čas na akúkoľvek zmenu? To je práve teraz!

Nemyslite na to, že vaša situácia nemôže byť lepšia, že si to rozhodne nezaslúžite, že nemá cenu sa snažiť, pretože to aj tak nebude k ničomu a podobne. Toto všetko vám to kazí a potrebujete iný prístup. Americký komik Jim Carrey bol zlomený komik, ktorý nedostal poriadny honorár, jeho ponuky boli vždy mizerné a všetko nasvedčovalo tomu, že už sa to nezlepší.

Jim, ale neprepadol panike a sám sebe vystavil, za herecké výkony, šek na desať miliónov dolárov. Tie potom nakoniec získal, za jednu rolu vo filme inkasoval dokonca dvadsať miliónov dolárov. V jednom rozhovore potom Carrey povedal, že to bol práve ten šek, ktorý si vystavil, ktorý ho posunul ďalej a nasmeroval jeho životnú cestu k lepšiemu.

1. Ciele si zapíšte na papier a mierte veľmi vysoko


zapíšte si cieleBlok a ceruzka postačí, všetky svoje ciele spíšte, aby ste ich videli, mali ich na očiach. Dajte ich napríklad na chladničku alebo na miesto, okolo ktorého chodíte často.

Váš pohľad tak zakaždým zavadí o tento zoznam a vy si budete svoje ciele pamätať. Navyše, vždy je lepšie, keď ciele vidíte spísané a máte ich pravidelne na očiach, nikdy na to tak nezabudnete, čo je pre vás dobre.

Podľa amerického rečníka ľudia sú neúspešní, pretože si stanovuje malé ciele, ktoré splnia, nie je to preto, že si stanovujú veľké ciele a nesplnia ich. Latku tak nastavte naozaj vysoko, nech sa snažíte na úplné maximum a nech to vaše snaženie za niečo stojí, potom, keď sa to splní, pocit blaha, ktorý sa dostaví je úplne neopísateľný a jedinečný.

2. Dôležitá je tiež doba, za ktorú si svoje sny splníte

doba na splnenie snovAj plány musia mať svoju dobu, za ktorú ich chcete zvládnuť. Predsa len, termín je vaša motivácia k tomu, aby ste svoje ciele splnili, ženie vás dopredu, ďalej, na splnenie tohto sna.

Businessmani z Ameriky zase tvrdia, že plány sú vlastne sny s termínom. Do istej miery to tak je, vaše plány sú v podstate vaše sny, to čo chcete, čo chcete dosiahnuť. Ak si ku svojim plánom neuvediete termín, motivácia bude slabnúť a slabnúť a slabnúť, až sa stane, že plány nedodržíte. Častokrát si hovorím že začneme zajtra, alebo pozajtra, príp. na si dáme nejaké novoročné predsavzatie ale najdôležitejšie je začať ihneď.

3. Zistite, aké sú vaše možnosti a prostriedky pre splnenie vašich snov

veľký senO tom, ako rýchlo si splníte svoje ciele, ako vysoko sa svojimi cieľmi môžete mieriť, koľko úsilia budete musieť vynaložiť, rozhoduje aj to, aké prostriedky na splnenie svojich plánov si zvolíte. Je jasné, že čím väčšie prostriedky to budú, tým to pre vás bude lepšie.

Napríklad ak chcete nasporiť sto tisíc eur, nasporíte ich oveľa rýchlejšie s úrokom päť percent, ako keď váš úrok bude jedno percento, to je jasné, že.

4. Plány sú hotové? Začíname!

Všetko máte pripravené, len začať. A je potrebné začať od nuly, všetko sa musí raz začať, musíte urobiť prvý krok. Je jasné, že začiatky nemusia byť práve jednoduché, ale takto to býva obvykle u všetkého. Je pekné, že si všetko tak starostlivo naplánujete, spíšete, ale kým nezačnete, nič sa diať nebude. Musíte urobiť prvý krok, inak sa nepohnete z miesta a zbytočne vám tak bude utekať váš čas, ktorý si stanovíte. Pohnite sa z miesta a začnete po malých krôčikoch v plnení svojho sna, motiváciu rozhodne máte.

5. Splňte si všetky svoje ciele
Keď budete konať podľa vyššie uvedených štyroch krokov, potom máte úspech rozhodne zaručený. Nebude to ľahké, to je jasné, nezaobíde sa to bez komplikácií, bez prekážok, ale s tým je potrebné počítať. Všetko úsilie, ktoré dáte do plnenia vašich cieľov, to, že sa nenecháte odradiť, nenecháte sa zastrašiť, neuhnete, to vám pomôže a bude to rozhodne stáť za to, na konci, až sa vaše ciele splnia, bude to neopísateľný pocit šťastia, radosti , hrdosti, ktorý vás zaplaví. Poviete si potom, že ste to dokázali, že ste dobrí.

Ak nie ste vo svete financií zbehlí, môžete si na pomoc zobrať odborníka. Jasne, ciele si stanovíte sami, čas si tiež stanovíte sami, ale čo sa týka prostriedkov? To už vám môže pomôcť odborník, nezávislý finančný konzultant. Ten vám zostaví váš osobný finančný plán, ktorý budete dodržiavať. Takýto finančný konzultant vie ako na to ukáže vám rôzne grafy, tabuľky a môžete sa sami presvedčiť, ako bude vyzerať vaša finančná situácia v budúcnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.