Ako a kde nakupovať investičné zlato?

od autora: | 29. augusta 2015
5/5 - (13 votes)

investičné zlatoUvoľnili sa vám výrazne finančné prostriedky a vy premýšľate ako najvhodnejšie tieto voľné peniaze investovať tak, aby neboli ovplyvnené infláciou a ďalšími rizikovými faktormi? Ako a kde nakupovať investičné zlato?  

Možností, kam investovať peniaze je niekoľko, ak hľadáte pasívnejší spôsob, ktorý nebude vyžadovať vašu neustálu pozornosť, môžete skúsiť nákup investičných kovov. Medzi najvhodnejšie kovy pravdepodobne patrí zlato, ktoré sa k investíciám používa už veľmi dlhú dobu.

Dlhodobý vývoj ceny zlata vypovedá o tom, že tento drahý kov rozhodne nepatrí ku komoditám, u ktorých by sa cena menila nečakane a podľa skúseností z minulosti sa nemusíte báť toho, že o svoju investíciu úplne prídete ak dôjde k znehodnoteniu zlata.

Čakať alebo nakupovať zlato ?


Aj keď niektorí analytici predpovedajú pád, z hľadiska krátkodobého vývoja cien zlata, je tu stále možnosť vďaka vhodnej investícii určité peniaze zarobiť.

Sami si ľahko môžete pozrieť pohyb cien v niekoľkých posledných mesiacoch, kedy sa cena za uncu nepredvídateľne hýbe hore a dole a je tu možnosť kúpiť investičné zlato za 100 – 200 dolárov (za uncu) momentálne je lacnejšie ako pred pol rokom.

Na čo si treba dávať pozor ?

zlato v krabičkeAk kupujete zlato ako investíciu prvýkrát, tak rozhodne odporúčame nakupovať iba u overených predajcov, pretože neodborník len ťažko spozná falošný odliatok alebo zlato s prímesou ďalších kovov a práve kvôli takémuto podvodu by mohla byť vaša investícia značne riziková.

Zlatý štandard je síce už minulosťou, avšak tento kov je na tejto planéte v obmedzenom množstve a práve preto si zlato stále drží svoju hodnotu.

Ak sa zaujímate o investičné zlato, potom určite  viete, že najčastejšie môžete svoje finančné prostriedky investovať do zlatých odliatkov. Cena zlatých odliatkov sa totiž pohybuje v menších sumách, vďaka čomu je táto investícia vhodná aj pre menších investorov. Na trhu sú dostupné samozrejme aj ťažšie kúsky, s hmotnosťou niekoľko stoviek gramov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.