Ako sa vyhnúť exekúcii?

od autora: | 3. septembra 2015
5/5 - (13 votes)

ako sa vyhnut exekuciiStrach z exekúcie trápi čoraz viac ľudí. Niektorí z nás sa do nich dostanú kvôli neplneniu svojich záväzkov, iní snáď ani nevedia, ako k exekúcii prišli. Do poslednej chvíle je ale možné sa jej vyhnúť. Ako sa vyhnúť exekúcii?

Komunikácia s veriteľom je veľmi dôležitá


V prvom rade je potrebné komunikovať s veriteľom. Ak ste u neho v omeškaní, nevyhýbajte sa mu, dvíhajte mu telefóny a snažte sa spolu s ním nájsť nejaké prijateľné riešenie tak, aby všetko neviedlo práve exekučným príkazom.

Vyplatenie exekúcie formou pôžičky

Vo chvíli, keď už hrozí, že vec bude odovzdaná exekútorovi, je ďalším možným riešením pôžička na vyplatenie exekúcie. Jedná sa vlastne o typ úveru, kedy získate potrebné finančné prostriedky na to, aby ste ešte na poslednú chvíľu zaplatili veriteľom a exekútor Vám tak nemôže zabaviť plat či dokonca majetok.

Pôžičky na vyplatenie exekúcií poskytujú prevažne nebankové spoločnosti. Počítajte aj s vyšším úrokom. Ten by ale v žiadnom prípade nemal dosahovať nejakých príliš vysokých hodnôt, potom už by sa mohlo jednať o úžeru. Majte na pamäti, že Vám takáto pôžička má v prvom rade pomôcť, nie vás dostať v blízkej budúcnosti do ešte väčšej problémov.

Pomôcť môže aj rýchly úver

Okrem špeciálnej pôžičky na vyplatenie exekúcie si samozrejme môžete zobrať aj nejaký iný rýchly úver. Vzhľadom k tomu, že už pravdepodobne budete zapísaní v registri dlžníkov, pretože ste v omeškaní s pôžičkou, obráťte sa rovno na nebankové spoločnosti.

Banka vám v tomto prípade pravdepodobne nepomôže, pretože skrátka nemáte takú bonitu.

Pri snahe vyhnúť sa exekúcii sa nepúšťajte zbytočne na tenký ľad. Pokiaľ sa rozhodnete pre pôžičku, ktorá má exekúciu zastaviť, vždy dajte prednosť osvedčenej spoločnosti s dobrými referenciami, ktorá ponúka úvery za dobrých podmienok, a máte u nej istotu, že vás nechce len „ošklbať“. Celkom určite sa vyhnite ponukám pouličných úžerníkov. Tí vám v zložitej životnej situácie nepomôžu, ba skôr naopak.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.