Ako si vystačiť s peniazmi ?

By | 18. septembra 2015
Ako si vystačiť s peniazmi ?
5 (100%) 9 hlasov

ako vystačiť s peniazmiPeniaze.Tie sú naozaj veľmi dôležité a snáď každý človek sa s nimi stretáva. Problémy tu sú a vždy budú, je len otázkou ako si zariadiť svoje financie tak, aby, ste na konci mesiaca nepozerali do prázdnej peňaženky. Ako si s peniazmi vystačiť aby ste vždy nejaké mali v peňaženke k dispozícií ?

Asi každý chce mať dostatok peňazí na všetko, čo si praje, nikto nie je výnimkou.

Avšak nie každý toto aspoň na chvíľu zažije, to že si môže kúpiť všetko, na čo si spomenie a nemusí sa obzerať na to, že toto stojí toľko a to druhé stojí toľko, nesledovať, či toto je v zľave alebo v akcii a podobne.

Bohužiaľ, v dnešnej dobe zľavy a akcie vládnu a málokedy si kúpite niečo, čo nie je v zľave a chcete si to kúpiť len tak, pre radosť, nie pretože to potrebujete. Napokon v dnešnej dobe všetci nakupujú lacno a hlavne čo najvýhodnejšie. Hold taká je dnešná doba.

Bývanie je rok od roka drahšie, ceny energií rastú a aj ceny potravín, platy sa nezdvíhajú a podobne. Toto všetci dobre poznáme, každý máme podobné problémy a tieto informácie sa na nás valia odvšadiaľ, z každého rohu a sú poznať na každom kroku.

No áno, taká situácia je, a hoci by sme ju veľmi radi zmenili, my ju bohužiaľ nezmeníme ani s tou situáciou nič moc neurobíme. Musíme sa s týmto faktom zmieriť a vyrovnať sa s tým.

Ako však dokázať vystačiť si peniazmi? Nasledujúce body vám snáď pomôžu k lepšiemu hospodáreniu s peniazmi, keď máte ďaleko do výplaty a finančne ste na tom zle.

Ako si vystačiť s peniazmi – najdôležitejšie je vytvoriť si rozpočet


finančný rozpočetSpočítajte si všetky financie, ktoré máte. Vysypte peňaženky a spočítajte celkovú sumu, ktorú máte k dispozícii. Túto sumu vydeľte počtom dní, ktoré zostávajú do ďalšej výplaty.

Vyjde vám číslo, ktoré značí, koľko peňazí si môžete dovoliť denne minúť. Ako náhle túto sumu prekročíte jeden deň, druhý deň budete mať o to menší rozpočet a budete sa musieť uskromniť.

Šetrite

Znie to ironicky? Veď vy predsa šetríte, kde sa len dá. Ruku na srdce, naozaj? Dávate si v práci kávu z automatu? Trebárs aj dve denne? Spočítajte si, akú vám to dá sumu za mesiac.

Nie je lepšie si kávu uvariť sám ? Vyjde vás to lacnejšie. Jazdíte do práce autom? Kúpte si mesačník a jazdite autobusom. Ak si kupujete desiaty v bufete, spočítajte, či nie je lepšie chystať si desiaty doma. Chodíte na obedy v práci, a napriek tomu varíte aj doma? Nie je lepšie si uvarený obed vziať do práce a ohriať? Ušetríte tak mesačne peknú sumu peňazí.

Varte úsporne

Urobte revíziu. V špajze, v chladničke, v mrazničke. Zapíšte si všetky suroviny, ktoré tu máte a varte zo surovín, ktoré máte doma. Nekupujte zbytočne veci, keď máte doma plno surovín, z ktorých môžete uvariť veľa jedál. Takto tiež ušetríte nejaké euro, čo sa hodí vždy. Mäso urobte na spôsob, aký máte radi, zo surovín upečte bábovku či inú buchtu a z paradajkových koncentrátov urobte polievku a hneď je obed na stole a na raňajky buchta.

Odklad

Veľa vecí, ktoré je potrebné zaplatiť nemusíte platiť ihneď. Vždy je nejaká doba na to, aby, ste zaplatili, minimálne týždeň či štrnásť dní. Využite toho a nejaké to platenie odložte napríklad na pár dní, kedy vám príde na účet výplata a budete tak môcť zaplatiť všetko. Problémy to dlhodobo nerieši, ale na chvíľu vám to pomôže.

Zabudnite na obchodné centrá

peniaze a daňMálokto odolá a niečo si nekúpi, keď je v obchodnom centre. Páči sa vám blúzka, tričko, spodné prádlo, topánky, šatka a podobne, pozná to asi každá žena. Takýmto obchodom sa vyhnite, ak máte pár eur do konca mesiaca. Je to lepšie, čo oči nevidia, srdce nebolí. Pokiaľ neuvidíte blúzku či tričko a potom vás to nebude nijako bolieť a vaša peňaženka zostane ušetrená.

Nevyhadzujte letáky

V schránke máte letáky a automaticky ich vyhodíte do pripravenej debny? Nerobte to. V letákoch nájdete veľa akčných výrobkov a veľa výrobkov v zľave, teda sa oplatí vedieť, kde je lacné mlieko, vajcia, chlieb, rožok a podobne. Dokonca sa dá ušetriť až polovica financií, ako pri bežnom nákupe. A to sa určite oplatí!

Šetrite za telefón

šetrenieObmedziť výdavky sa samozrejme dajú, začnite napríklad u telefonovania. Posielate veľa textových správ a často voláte? Skúste sa zamyslieť nad tým, koľko toho je naozaj nutné. Zredukujte textové správy a volania na minimum, len na to čo skutočne potrebujete vybaviť. Náklady sa tak o niečo znížia.

NIE DLH!

Ak ste v ťaživej finančnej situácii, hlavne si nepožičiavajte. Úžerníkov a rôzne firmy, ktoré vám zaručia financie ihneď je mnoho. Ak si požičiate si sto eur tak im zaplatíte dvesto, čiže zase budete sto eur v mínuse. Ale existuje aj množstvo výhodných poskytovateľov aj nebankových pôžičiek len treba správne vyberať. Ďalšou možnosťou ak naozaj nutne potrebujete finančný obnos, požičajte si peniaze od rodiny a iba malý obnos, aby, ste ho mohli zase po výplate v poriadku vrátiť, bez toho aby vás to zaťažilo.

Samozrejme týmito malými krôčikmi si neušetríte majland, ale keď poskladáte dohromady pár týchto rád, už sú to slušné financie, ktoré ušetríte navyše. Eurko ku eurku a financie sú na svete!

Odporúčané články

Tvorba finančných rezerv a rodinné výdavky V súčasnej dobe veľká časť slovenských domácností nedokáže vyjsť s peniazmi. V nasledujúcom článku Vám poradíme ako si jednoducho vytvoriť dostatočne ...
Ako ušetriť na bežných veciach v domácnosti Poznáte ten nepríjemný pocit zúfalstva, keď vám domov dorazí šek na zaplatenie s podivne vysokými číslami? Tento pocit zažil zrejme už každý dospelý č...
Rady ako neprísť v zahraničí o peniaze Cesty do zahraničia sú pre mnoho ľudí pravidelnosťou. Ľudia jazdia na dovolenky, za prácou alebo len tak na krátky výlet. Ľahko sa ale môže stať, že o...
7 žrútov peňazí v domácnosti – ako doma ušet... Mávate čas od času pocit, že väčšina vašich zarobených peňazí sa vám rýchlo minie? Zaplatíte nájomné a výdavky na chod domácnosti a nezostane vám v pe...
Ako ušetriť peniaze na prevádzke domácnosti ? Určite veľmi dobre viete, že také výdavky v domácnosti, ktoré sú potrebné, nie sú práve malé. Ako čo najefektívnejšie tieto výdavky znížiť ? Ako ušetr...
Ako ušetriť peniaze za dopravu Keď si spočítame, koľko dohromady minieme na cestovaní tak nám niekedy vyjdú až celkom neuveriteľné čísla. Čo treba robiť preto aby výdavky za dopravu...
Päť spôsobov ako šetriť peniaze Peniaze chce každý a každých ich má málo. Tiež si často hovoríte, že keby ste na to mali, tak by ste kúpili to a to, zaobstarali to a to, ale jednoduc...
Ako zarobiť peniaze navyše ? Tajomstvo zarábania peňazí nemusí vždy znamenať dobre platená pozícia v nadnárodnej korporácii alebo teplé miestečko v štátnej správe. Zaujímavých zis...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.