Ako zarobiť peniaze navyše ?

od autora: | 15. septembra 2015
5/5 - (33 votes)

ako zarobiť peniaze navyšeTajomstvo zarábania peňazí nemusí vždy znamenať dobre platená pozícia v nadnárodnej korporácii alebo teplé miestečko v štátnej správe. Zaujímavých ziskov je možné dosiahnuť aj tým, že tvorivým spôsobom pomôžete ľuďom vyriešiť ich problémy alebo splníte ich priania lepšie ako bežné obchody a služby. V tomto článku Vám prinášame niekoľko tradičných i netradičných námetov, ktoré Vás môžu inšpirovať na ceste k finančnej prosperite. Ako zarobiť peniaze navyše.

Nákup – predaj


Kniha – priateľ človeka. Ak máte vo vašom šikovnom mobilnom telefóne či tablete prístup k internetu, vyrazte s nimi do najbližšieho antikvariátu či bazáru. Poobzerajte sa po zaujímavých tituloch, učebniciach, bestselleroch atď.

nákup predaj a peniazeCeny porovnajte s ich predajnou hodnotou na internete na stránkach ako je nap.r Aukro, SBazar atď.

Ak narazíte na titul so zaujímavým rozdielom, knihu kúpte a ponúknite na predaj on-line. Snažte sa však byť pri vyhľadávaní informácií nenápadní.

Majiteľ daného obchodu by z vášho počínania rozhodne radosť nemal.
Navštívte blšie trhy. Ak máte prehľad o špecifickom odbore – napr. nábytok, hračky, filmy, hudba, umenie atď., môžete tu naraziť na zaujímavé kúsky, ktoré sa ich neznalí majitelia snažili rýchlo zbaviť.

Ak budete mať šťastie, kúpite poklad za cenu šrotu, ktorý predáte s milým ziskom.

Sledujte vývesky. Finančné úrady, magistráty a ďalšie podobné inštitúcie čas od času na svojich úradných doskách zverejňujú dražby zabavených vozidiel, nábytku, počítačov a ďalšej elektroniky. Vzhľadom k tomu, že sú tieto informácie veľkou väčšinou ľudí úplne ignorované, môže sa Vám podariť získať tieto položky za výhodnú cenu a následne predať.

archivPredajte svoj filmový archív-diskotéku. Vytvorte si digitálne kópie svojich DVD, CD, VHS atď., uložte ich na interný alebo externý disk a potom jednoducho pošlite originály do sveta. Môžete to skúsiť napr. na zberateľských burzách, blších trhoch atď., ale najpohodlnejším spôsobom je pochopiteľne on-line inzercia a dražba. Zabijete tak hneď dve muchy jednou ranou – získate veľa voľného miesta v poličkách a navyše to prospeje aj Vášmu účtu v banke.

Ak vlastníte napr. zberateľsky cenené sady (limitovanej edície, DVD-boxy, raritné filmy, atď.) môžete si povedať aj o nadpriemerné sumy. Inak ale myslite skôr na to, že väčšina z Vami ponúkaných titulov je vlastne k dispozícii na internete zadarmo, takže vaša cieľová skupina budú prevažne fanúšikovia a nadšenci, ktorí si chcú doplniť svoje kolekcie. Ponúkajte preto skôr priateľské ceny. Myslite na to, že meníte lapače prachu na príjemné sumy peňazí.

 Buďte tvorivý

Predávajte fotografie. Ak máte solídny fotoaparát, zmysel pre svetlo, farby a kompozíciu, môžete začať tvoriť a predávať tzv. „stock photos“ čiže ilustračné obrázky. Tieto fotografie sa potom využívajú na spravodajských či firemných serveroch ako grafický doplnok článkov, ku ktorým chýbajú originálne zábery najmä preto, že by ich obstaranie profesionálnym fotograf vyšlo príliš draho. Vaše diela môžete skúsiť ponúknuť predovšetkým pomocou špecializovaných „fotobánk“ ako je napr. Shutterstock a mnohé ďalšie.

práca na domaVeľmi žiadané sú napr. fotografie lokalít – ulice, parky, budovy, pláže, atď., ale aj ľudia v rôznych situáciách, vyjadrujúci rôzne emócie – zamilované páry, ľudia v práci, nahnevaní či šťastní jednotlivcami a pod. Tu však bude treba získať písomných súhlas zobrazených ľudí s publikácií snímok a prípadne tiež vyriešiť ich nároky na primeranú odmenu.

Tvorte a predávajte svoje ručné práce. Ak ste aspoň trochu manuálne skúsení, zvážte predaj vašich výtvorov cez platformy ako napr. Fler a ďalšie. Vždy sa môže nájsť niekto, komu sa vaše šitie, pletenie, háčkovanie, vyrezávanie zapáči a bude ochotný za originálne práce zaplatiť.

 Príležitostné práce

Staňte sa priateľom zvieratiek. Zvlášť mladí ľudia a študenti môžu napr. strážiť domácich miláčikov alebo ich venčiť, ak sú ich majitelia na cestách či príliš zaneprázdnení.

Jedná sa vlastne o veľmi príjemnú činnosť, z ktorej budete mať sami radosť, zaistíte si pohyb na čerstvom vzduchu a navyše zarobíte pár eur. Svoje služby odporúčame inzerovať v blízkosti zverimexov, veterinárnych kliník, chovateľských potrieb či v parkoch, kde sa ľudia sa psami často vyskytujú. Na internete nájdete aj množstvo možností ako si nájsť brigadu na doma.

čistiace prostriedkyKomu sa nelení tomu sa zelení (peniaze). Ponúknite susedom a ľuďom v okolí vykonanie bežných záhradníckych prác ako je kosenie trávy, pletie, prerezávanie chrastie, atď. Prístroje a náradie, ktoré ste nakúpili na údržbu svojho pozemku, si tak môžu na seba zarobiť.

Sledujte online dopytové servery. Stránky ako Webtrh.cz a ďalšie sú bránou do sveta privyrobenia. Mnoho podnikateľov a firiem tu hľadá rýchlu výpomoc a dopytuje rôzne jednorazovej alebo opakovanej služby, na ktoré sami nemajú personálne kapacity. Buďte aktívny a na týchto weboch ponúknite svoje zručnosti. Žiadané sú najmä programátorské, jazykové a grafické služby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.