Ako zohnať brigádu na doma ?

od autora: | 15. septembra 2015
5/5 - (6 votes)

brigada na domaExistuje veľmi veľa druhov brigád. Líšia sa v mnohých faktorov a jedným z nich je aj miesto vykonávania. Nemôžete pravidelne nikam chodiť, alebo máte len niekoľko voľných hodín denne? Môžete si nájsť brigádu na doma. Ako ju ale hľadať a na čo si pri takejto brigáde treba dávať pozor ? Ako zohnať brigádu na doma?

Brigády na doma a ich výhody


Brigády na doma sú pre niekoho jediným riešením, ako si nejakú brigádu nájsť. Veľa ich využívajú ženy na materskej dovolenke, ktoré majú niekedy cez deň niekoľko hodín času, ale musia byť doma s potomkom. Brigády na doma využívajú aj ľudia, ktorí majú zamestnanie, ale chcú si ešte nejaké to euro privyrobiť.

jednoduché brigády na domaVhodné sú aj pre čulých dôchodcov, študentov, nezamestnaných… Skrátka pre kohokoľvek, kto si nájde nazvyš nejaký čas, v ktorom si chce privyrobiť. Výhodou je aj to, že nestrácate čas ani peniaze cestovaním.

Okrem toho, že je brigáda na doma pre mnohých jedinou šancou ako si privyrobiť, je obľúbená aj pre svoju pohodlnosť.

Možnosti brigád na doma

V súčasnej dobe je možnosti pre brigád na doma omnoho viac, za čo vďačíme moderným informačným technológiám a pripojeniu k internetu.

Celkovo môžu byť brigády na doma veľmi rozmanité. Uveďme si aspoň niektoré:

 •brigády cez internet rôzne možnosti práce cez internet: Cez internet si môžete nájsť obrovské množstvo rozmanitých možností na privyrobenie. Niekedy je potrebné sa niečo naučiť. Konkrétne čo a koľko času vám to zaberie, záleží na tom, akú prácu cez internet hľadáte. Rozšírené brigády na doma sú napr. rôzne administratívne činnosti okolo prevádzky internetových obchodov, písanie článkov, posielanie či naopak prijímanie emailov atď.

Niektoré brigády na doma cez internet vám dokonca umožnia vytvorenie pasívneho príjmu. Tu je však nutné si veci okolo toho naštudovať a spočiatku venovať danej činnosti viac úsilia. V posledných rokoch je veľmi obľúbený predovšetkým affiliate marketing, čo je nástroj internetových firiem. Funguje na princípe previazanosti stránok predajcu služieb a tých, ktorí služby odporúčajú. Ak sa ich rozhodnete odporúčať, vytvoríte si vlastné stránky a celkovo sa staráte o propagáciu produktu. Firma vám platí províziu za privedených zákazníkov. Treba si rozmyslieť, ktoré tovary a služby sa najviac oplatí presadzovať.

plnenie obálok kompletovanie rôznych predmetov: Tieto brigády na doma tu boli ešte pred informačnými technológiami a na pracovnom trhu sú ponúkané dodnes.

Okrem kompletovania rôznych predmetov sa tiež vypisujú obálky, pripravujú reklamné balíčky atď. Práce sú rôzne platené, ale mnohé z nich predstavujú pomerne veľkú drinu za málo peňazí.

• dotazníková akcia: Klasické dotazníkové akcie na ulici síce nie sú prácou na doma, ale tiež ich môžete robiť vo svojom voľnom čase. Niektoré dotazovanie prebieha prostredníctvom mobilného telefónu. To môžete robiť odkiaľkoľvek. Vopred sa však s firmou dohodnite, ako vám bude telefonáty preplácať. Ak vám firma nebude preplácať telefonáty, tak by sa vám mohla takáto brigada na doma výrazne predražiť.

Akým brigádam na doma sa vyhnúť?

Ak si budete hľadať konkrétne brigádu na doma, buďte veľmi ostražití. Nestretnete sa len so serióznymi ponukami. Naopak. Podvodníkov, ktorí záujemcov o takú brigádu podviedli a stále podvádzajú, je veľa.

brigádyDajte si predovšetkým pozor na brigády na doma, ktoré po vás požadujú vstupný kapitál. Robia to síce aj seriózne firmy, ktoré chcú, aby ste si sami zaplatili materiál a až potom skompletizované výrobky od vás odkúpia, ale tiež sa môže jednať o podvod. Firma si od vás vezme peniaze a už sa vám nikdy neozve. Niekedy môže byť podmienkou brigády kúpa nejakého produktu, zaplatenie vstupného školenia atď. Práve v takýchto prípadov sa často jedná o podvod s brigádami na doma.

Tiež si dajte pozor na firmy typu lietadla či pyramídy. V nich si nezarobíte. Spoznáte ich podľa toho, že vám ponúka skvelé zárobky, berú na brigádu každého a snaží sa vás ochromiť svojím vlastným úspechom v spoločnosti. Ale aby ste niečo zarobili tak musíte oslovovať množstvo svojich známych a presviedčať ich aby aj oni začali takýmto ,,geniálnym´´ spôsobom zarábať.

Ak si chcete dojednať brigádu s nejakou firmou, pokúste sa o nej zohnať čo najviac informácií. Vďaka internetu to nie je zložité. Pozrieť sa môžete i do obchodného registra a vo firme sa bez ostychu pýtajte na všetko, čo vás zaujíma. Súčasťou spolupráce vždy musí byť pracovná zmluva, v ktorej sú uvedené všetky náležitosti. Ak niečomu v zmluve nerozumiete, skonzultujete ju s odborníkom či s niekým skúsenejším.

Zhrnutie výhod a nevýhod brigády na doma

Hlavnými výhodami brigády na doma je, že je pohodlná, umožňuje vám pracovať len niekoľko hodín denne a v čase, kedy sa to hodí vám. Ďalšou nespornou výhodou je, že ušetríte čas aj peniaze dopravou za prácou. U brigád na doma sa väčšinou platí za prácu, nie hodinovou sadzbou. Vďaka tomu je zárobok úplne podriadený vášmu pracovnému tempu a šikovnosti (nie pre každého to je výhoda).

Nevýhodou brigády na doma je, že si musíte dávať väčší pozor, aby ste sa nestali obeťou podvodu. Ďalším úskalím je morálka a vôľa. Mnoho ľudí má problém postrčiť sa k práci, keď nemusí (nemajú pevne stanovenú pracovnú dobu). Vždy je niečo príjemnejšie ako pracovať. Je na vás, ako sa toho zhostíte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.