Cena zlata aj naďalej porastie: Vhodný čas na investovanie

od autora: | 2. septembra 2015
5/5 - (7 votes)

cena zlata a investovanieAk sa zaujímate o investície do cenných kovov a predovšetkým do zlata, potom ste si iste nemohli nevšimnúť, že za posledný rok cena zlata klesala a vyzeralo to, že na dosiahnutie dna je ešte ďaleko a cena bude stále padať. Mnoho z investorov určite nebolo z týchto udalostí príliš šťastných, avšak vyzerá to, že sa začína blýskať na lepšie časy. Cena zlata aj naďalej porastie. Teraz je vhodný čas na investovanie.

Dlhodobý vývoj zlata síce vypovedá skôr o tom, že komodity zo zlata, či už ide o zliatky alebo mince, nám nechystajú žiadny cenový boom, avšak neznamená to, že pre šikovné investorov tu nie je priestor k zisku.

Počas prázdnin sa totiž cena zlata konečne stabilizovala a je možné, že prichádza obdobie rastu. Vďaka zmenám niektorých amerických úradov došlo k tomu, že vzrástli ceny akcií a dlhopisov, čo malo pozitívny vplyv aj na cenu zlata a ďalších cenných kovov, ktoré sú k investíciám využívané.

Už počas septembra vzrástla cena na 1 400 dolárov za uncu a aj keď potom došlo k menšiemu poklesu, nie je vylúčené, že táto situácia nenastane znova. Ani odborníci nedokážu určiť presnú cenu zlata v budúcnosti ale hlavne predpokladajú jej pozitívny vývoj. Podľa analytikov si rozhodne táto komodita nevedie zle, napríklad oproti doláru či euru.

Ako investovať do zlata ?


Vďaka tomu, že je aktuálne cena veľmi pohyblivá, je možnosť veľmi rýchlo vďaka výhodnému nákupu a predaju zbohatnúť. Je totiž veľmi pravdepodobné, že zlato v tomto roku dosiahlo najnižšiu cenu a táto situácia sa nemusí v blízkej dobe opakovať.

Napríklad počas nedávnych dvoch mesiacov (zhruba od júla do septembra) došlo k zmene v cene za uncu až o 200 dolárov.

Investícia do zlata môže byť veľmi premenlivá, môžete napríklad nakupovať zlaté mince, zliatky alebo tehly. Rozhodne by ste sa v takom prípade nemali nechať viesť emóciami a celú investíciu je dobré si premyslieť, dlhé váhanie vás však môže pripraviť o zisky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.