Hypotekárny úver a bežný účet

By | 21. septembra 2015
Hypotekárny úver a bežný účet
5 (100%) 12 hlasov

bežný bánkový účetHypotéku si berú ľudia v prípade, že potrebujú získať viac financií na nejaký svoj ​​projekt. Aký bežný účet je najvýhodnejší k hypotekárnemu úveru ? Niektorí klienti nemajú ani najmenšiu túžbu rušiť svoj ​​starý bankový účet, je to ale výhodné riešenie ?

Hypotekárny úver by ste si mali dobre premyslieť a hlavne by sa mali preskúmať všetky aspekty, aby mal prípadný žiadateľ jasno, koľko vlastne na konci zaplatí.

Jedným z dôležitých kritérií pre voľbu hypotekárneho úveru môže byť aj niečo iné než len úroková sadzba alebo poplatky. U zhruba jednej tretiny klientov tiež rozhoduje to, aký bežný účet si musia k hypotekárnemu úveru zaobstarať.

Niektorí klienti nemajú ani najmenšiu túžbu rušiť svoj ​​starý bankový účet, a dokonca z toho dôvodu platia za dva bežné účty, čo nie je úplne hospodárne.

Tento typ klientov tvorí relatívne veľkú skupinku. Títo ľudia sú ochotní si vziať hypotekárny úver u banky ponúkajúcej najlepšie podmienky, ale už menej sú pripravení na to, že by svoj ​​starý bežný účet mali zrušiť.

Z toho dôvodu, že často platia rôzne účty ako poistenie či energie zo svojej pôvodnej banky a pretože by pre nich bolo moc pracne starý účet rušiť.

Svojim postojom sa však tiež dostanú do momentu, kedy platí aj prípadný poplatok za vedenie bežného účtu v banke, od ktorej si vzali hypotekárny úver.

Hypotekárny úver a typy bankových klientov


Slovenský bankový klient sa jednoducho dá označiť za konzervatívneho, pretože nemá rád príliš veľa zmien. Ako náhle si takýto klient zvykne potrebné zručnosti na rozhraní internetového bankovníctva, už len veľmi nerád sa učí niečo nové.

Občas sa však môže stať, že kvalitný maklér dokáže vyjednať k hypotekárnemu úveru vedenie bežného účtu zdarma.

bankoví klientiĎalšiu skupinu klientov tvoria tí, ktorí sa neobťažujú hľadať si ponuky konkurenčných bánk a rovno sa so žiadosťou o hypotekárny úver obrátia na svoju súčasnú bankovú inštitúciu. To je riešenie nepríliš šťastné, pretože na trhu sa nájdu banky, ktoré by mohli ponúknuť určite oveľa lepšie podmienky a nižšie splátky úveru.

Kvôli takémuto prístupu sa dá za jeden rok prerobiť dokonca aj niekoľko desiatok eur, čo je v obrovská suma, pretože hypotéky trvajú v priemere okolo dvadsať rokov.

úverové poistenieHypotekárne úvery by sa mali brať do úvahy komplexne, čo znamená, že by sme sa na ne mali pozerať ako na produkt, ktorý podlieha nejakému poplatkovému sadzobníku banky, a ešte ku všetkému vyžaduje existenciu, alebo zriadenie bežného účtu. Veľmi často sa môžeme stretnúť s nastavenými poplatkami za samotné vedenie úverového účtu, ďalej existuje poplatok za vybavenie účtu či poplatok za odhad ceny nehnuteľnosti, ktorý je nutný v prípade ručenia.

Poplatky a hypotekárny úver

Ďalšou nepríjemnosťou môže byť aj poplatok za predčasné splatenie hypotéky, ktorý si väčšina bánk účtuje.

Presne všetky tieto spomínané náklady spolu s úrokovou sadzbou najviac ovplyvňujú výslednú cenu hypotekárneho úveru. Niektoré bankové inštitúcie si časť poplatkov neúčtujú alebo ich pokojne môžu vracať či odpúšťať v rámci nejakej špeciálnej akcie.

V spolupráci so šikovným a na trhu sa dobre orientujúcim maklérom sa dá mnoho z týchto nákladov ušetriť. Nakoniec sa dá konštatovať, že bežný účet má pomerne nepochopiteľne veľký vplyv na rozhodovanie ľudí pri žiadosti o vybavenie hypotekárneho úveru. Trh sa v súčasnosti nachádza vo fáze, kedy už nie je príliš ťažké zmeniť banku, existujúci hypotekárny úver sa dá jednoducho refinancovať a vďaka silnému konkurenčnému boju medzi bankami vám môže kvalitný maklér zabezpečiť celkom nadštandardné podmienky.

Odporúčané články

Neočakávané situácie a hypotekárny úver Pri zakladaní hypotekárneho úveru si iste nikto nepripúšťa, že by mali nastať nejaké komplikácie. Ako to však v živote býva, nepríjemné situácie môžu ...
Pozor na chyby pri hypotekárnom úvere Ľudia si v poslednej dobe zvykli na získavanie peňazí za pomoci hypotekárneho úveru. Každý by sa pri vybavovaní  hypotéky mal vyvarovať chýb, ktoré by...
Ako získať hypotéku? Na čo sa vás banky budú pýtať... Čo všetko potrebujete vedieť pred tým ako si zoberiete hypotéku ? A čo všetko musíte splniť aby vám banka hypotéku vôbec poskytla ? To všetko sa dočít...
Získanie hypotéky a práca v zahraničí Pracujete v zahraničnej destinácie a máte záujem si na Slovensku kúpiť dom alebo byt, pričom nemáte dostatok voľných financií a premýšľate o hypotéke ...
Úver zo stavebného sporenia versus hypotéka Chcete si zaobstarať vlastné bývanie, na ktoré nemáte peniaze? Potom vám spravidla nezostáva nič iné, než si požičať. V podstate máte dve možnosti fin...
Na akú najdlhšiu dobu sa dá získať hypotéka V súčasnej dobe mnoho ľudí využíva možnosti hypotekárneho úveru, kedy si požičajú peniaze, ktoré aktuálne nemajú, súrne ich potrebujú, a následne ich ...
7 krokov k úspešnému získaniu hypotéky na bývanie... Dohodnúť si pôžičku na bývanie (hypotéku) nie je ťažké, ale len za situácie, kedy máte k dispozícii všetky potrebné listiny a podklady. Ponúkame vám n...
Refinancovanie hypotéky Ako náhle sa sadzby u hypoték dostanú na nízke hodnoty, mal by spozornieť každý, komu v danej dobe končí obdobie fixácie u hypotéky, pretože nastáva m...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.