Investujte, peniaze pod vankúšom vám nezarobia

od autora: | 3. septembra 2015
5/5 - (4 votes)

peniaze investujteVšade počujeme o hospodárskej kríze, že ekonomika nerastie a že sú to problémy globálneho charakteru. Peniaze strácajú na hodnote, preto schovávať si ich pod vankúšom alebo v kredenci nemusí byť zrovna dobrá voľba. Peniaze sa preto oplatí investovať do realít, drahých kovov alebo sa oplatí založiť si vlastnú firmu. Investujte, peniaze pod vankúšom vám nezarobia.

Vlastná firma


Máte nejaký nápad, ktorý by ste chceli realizovať vo veľkom? Vyplatí sa založiť si vlastnú firmu, ktorá sa bude tomuto nápadu venovať. Že neviete, ako sa firma zakladá? Práve pre pomoc začiatočníkom existujú špecializované spoločnosti, vďaka ktorým nie je založenie s.r.o. problémom. Stačí pohľadať na internete.

Dnešná firma by mala mať samozrejme nejakého majiteľa, sídlo, ďalej základný kapitál alebo aj zamestnancov. Práve ak si nie ste istí, aké právne kroky je pred založením potrebné urobiť, môžete využiť rôzne poradenské firmy.

Investícia peňazí do vlastnej firmy pri správnom zhodnotení môže zarobiť aj niekoľkonásobok pôvodnej sumy.

Investície do drahých kovoch

Ak sa nechcete zaoberať založením firmy alebo ju už máte, môžete peniaze uložiť vo forme investície do drahých kovoch. V súčasnej dobe je jedno, či uprednostníte zlato, striebro alebo platinu, pretože všetky tieto kovy neustále rastú na hodnote. Ich cena sa dlhodobo zvyšuje a ak, nakúpite práve teraz, za pár rokov môžete žať mimoriadne zisky.

Investičné zlato môžete jednoducho nakúpiť aj na internete. Cena zlata sa dlhodobo zvyšuje hneď z niekoľkých faktorov. Zásoby zlata postupne dochádzajú, v priemysle a v klenotníctve sa jeho dopyt stále zväčšuje a jeho nedostatok a stále väčší dopyt zvyšujú rýchlo jeho cenu. Ľudia si navyše uvedomili, že investícia do zlata je skvelou možnosťou zhodnotenia peňazí a tak záujem oň neustále rastie.

Aké sú riziká investovania?

Ako každá investícia majú aj vyššie uvedené určité minimálne riziká. Je potrebné si ale uvedomiť, že investícia bez rizika neexistuje a zrovna u založenia firmy alebo investície do drahých kovoch je pravdepodobnosť úspechu vyššia, než pri hraní napríklad hazardných hier.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.