Kde si požičať peniaze ?

od autora: | 2. septembra 2015

kde si požičať peniazePremýšľate o tom, že si vezmete pôžičku alebo úver ? Hľadáte najvýhodnejšiu variantu a tiež poskytovateľa , ktorý vám naozaj a zaručene požičia ? Určite sa často pýtate, kde si požičať peniaze tak, aby to bolo rýchle, bezpečné a garantované. Poďme sa pozrieť, aké sú vaše možnosti a to vám možno pomôže s vaším rozhodnutím.

Predovšetkým je dôležité si uvedomiť, na čo požičané peniaze potrebujete. Ak je váš účel súkromný a nechcete ho bankám dokazovať, je najlepšie vyberať si z bezúčelových SMS pôžičiek. Tie má našťastie väčšina bánk v ponuke, takže by ste s pôžičkou problémy nemali mať.  Ak si chcete požičať na bývanie, môžete využiť buď klasickú hypotéku alebo americkú hypotéku. Získanie americkej hypotéky je ľahšie, ale zároveň aj rizikovejšie.

Ak si chcete požičať len menšie sumu. V tom prípade by vám mohli poslúžiť rôzne spotrebiteľské úvery.

Ak chcete peniaze na nákup tovaru v obchode, mohli by ste využiť služby nebankových spoločností, akými sú napríklad Cetelem alebo Home Credit. Tieto spoločnosti majú svoje služby priamo v niektorých obchodoch a tak si môžete úver dojednať priamo pri nákupe.

Nie každý vám však požičia ľahko. Záleží na tom, aká je vaša bonita. Tá sa určuje podľa vašich príjmov, podľa stavu účtu, či ste v minulosti splácali dlhy bez problémov a či sa môžete zaručiť, že dokážete splácať bez problémov.

Čím viac požiadaviek poskytovateľov pôžičiek môžete splniť, tým výhodnejšie úrokové sadzby nakoniec dostanete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.