Odmena za včasné splácanie úveru

od autora: | 3. septembra 2015
5/5 - (7 votes)

odmena-za-splacanie-pozickyV okamihu, keď podpíšete úverovú zmluvu, súhlasíte so všetkými podmienkami banky, ktorá úver poskytuje. Za samozrejmosť je považované bezproblémové splácanie. A za to môžete od banky čakať odmeny.
Na trhu nájdete aj zopár bánk, ktoré svojim klientom odpustia niekoľko splátok. Aká môže byť odmena za včasné splácanie úveru?

Skôr ako banka požičia peniaze, riadne si klienta preklepne. Ak ste už klientom, je to jednoduchšie. Ak patríte medzi tých s dobrou platobnou morálkou, môžete očakávať odmenu vo forme výhodnejšej úrokové sadzby.

Pavel Zúbek, GE Money Bank
Riadne splácanie úveru považujeme za štandardné správanie klienta. Čím dlhšie a lepšie klienta poznáme, tým môže získať výhodnejšie podmienky u ďalších úverových produktov.

To potvrdzujú aj zástupcovia ostatných bánk , napríklad u Uni Credit Bank patrí medzi bežné výhody pre bezproblémové klientov rýchlejšie schválenie úveru, nižšie úrokové sadzby či absencia nutnosti dokladať príjmy.

Od novembra minulého roka začala Air Bank ponúkať bezúčelové spotrebné úvery, u ktorých klientov odmeňuje za včasné splácanie .
Najprv stanovuje základnú úrokovú sadzbu a výšku mesačnej splátky. Pokiaľ nebude klient dlhšie ako 5 dní dlhovať čiastku do 5 eur, odpustí mu niekoľko splátok. Napríklad klientovi pri včasnom splácaní 3 500 € pri 6 -ročnom cykle, skráti pôžičku o 13 splátok, čím ušetrí 780 €.

Splátka pôžičky Volksbank ponúka nový produkt – Fér pôžička. Odmena až 20 % výšky úveru čaká na klienta , ktorého splátky nebudú v omeškaní dlhšie ako 10 dní a viac ako 10 eur. Tak napríklad 3000 €  na 7 rokov splatnosti môže získať bonus vo výške 700€.

Spoločnosť Home credit poskytuje svojim spoľahlivým partnerom pri rôznych hotovostných úverov odmenu – polovica úrokov späť. Ďalej ponúka odklad splátok – za každých 12 mesiacov trvania úverovej zmluvy 1 mesiac prázdnin.

Väčšina bánk nevyžaduje žiadne poplatky za poskytnutie úveru, za správu úveru. Vynimkou je Uni Credit Bank, ktorá inkasuje 30 eur za poskytnutie úveru a mesačný poplatok 5 eur za správu úveru, čo pri úverovej zmluve na 48 mesiacov predstavuje sumu 90 eur.

Ak nie ste spokojní s existujúcou pôžičkou, ponúka sa riešenie. Equa bánk odmeňuje všetkých klientov, ktorí k nej prejdú so svojim úverom a nahradí ho Repôžičkou. Prevod zariadi banka, úrokovú sadzbu zníži o 25 % a v súčasnej dobe poskytuje bonus 35 €.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.