Oplatí sa investovať do zlata?

od autora: | 3. septembra 2015
5/5 - (6 votes)

zlatoDrobní a aj väčší investori hľadajú nové možnosti, kam vložiť svoje úspory tak, aby došlo k ich zhodnotenie, alebo si aspoň zaistili, že vplyvom inflácie alebo iné faktorov nedôjde k znehodnoteniu finančných prostriedkov. Veľmi dobrým riešením je z tohto pohľadu investícia do zlata Investičné zlato, či už vo forme zlatých odliatkov alebo mincí, je pre investorov výhodné hneď z niekoľkých dôvodov.

Zlato ako uchovávateľ hodnoty peňazí


V prvom rade slúži investičné zlato na uchovanie hodnoty peňazí. Zatiaľ čo papierové peniaze, ktoré máte uložené v banke, sú postupom času znehodnocované tým, ako dochádza k inflácii, u zlata toto nehrozí. Jednoducho sa dá povedať, že nech už je ekonomika v akomkoľvek stave, za investičné zlato dostanete vždy približne rovnakú sumu (respektíve hodnotu).

Investičné zlato nepodlieha DPH

Okrem funkcie uchovávateľa hodnoty sú však zlaté odliatky a mince výhodné aj v tom, že ste ako investori pri ich nákupe oslobodení od dane. Oslobodenie od dane je v tomto prípade dané zo zákona. Ten napokon priamo definuje, čo je možné považovať za investičné zlato.

Aj investičné zlato môže zhodnotiť vaše peniaze

Oplatí sa teda investovať v dnešnej dobe do zlata? Určite áno. Stačí si len uvedomiť, že cena zlata išla v posledných rokoch výrazne nahor. Investície je tak aj celkom výhodná z hľadiska zhodnotenie peňazí, čo ale v prípade zlata nie je spravidla prvotným účelom.

Zlato je výhodné predovšetkým vďaka svojej stabilnej hodnote, v prípade snahy o čo najväčší zisk sa dajú nájsť mnohé iné investičné príležitosti.

Jednoduchý nákup investičného zlata

Investičné zlato sa oplatí aj z toho dôvodu, že je veľmi ľahko dostupné. V súčasnej dobe existujú špecializované kamenné a hlavne aj internetové obchody, kde je obstaranie tejto investičné komodity veľmi jednoduché, pohodlné a rýchle. To isté potom platí aj pre prípadný predaj investičného zlata. Vždy je však dobré sledovať vývoj ceny zlata pred tým, než sa rozhodnete ku kúpe alebo predaji.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.