Oplatí sa investovať do zlata?

By | 3. septembra 2015
Oplatí sa investovať do zlata?
5 (100%) 6 hlasov

zlatoDrobní a aj väčší investori hľadajú nové možnosti, kam vložiť svoje úspory tak, aby došlo k ich zhodnotenie, alebo si aspoň zaistili, že vplyvom inflácie alebo iné faktorov nedôjde k znehodnoteniu finančných prostriedkov. Veľmi dobrým riešením je z tohto pohľadu investícia do zlata Investičné zlato, či už vo forme zlatých odliatkov alebo mincí, je pre investorov výhodné hneď z niekoľkých dôvodov.

Zlato ako uchovávateľ hodnoty peňazí


V prvom rade slúži investičné zlato na uchovanie hodnoty peňazí. Zatiaľ čo papierové peniaze, ktoré máte uložené v banke, sú postupom času znehodnocované tým, ako dochádza k inflácii, u zlata toto nehrozí. Jednoducho sa dá povedať, že nech už je ekonomika v akomkoľvek stave, za investičné zlato dostanete vždy približne rovnakú sumu (respektíve hodnotu).

Investičné zlato nepodlieha DPH

Okrem funkcie uchovávateľa hodnoty sú však zlaté odliatky a mince výhodné aj v tom, že ste ako investori pri ich nákupe oslobodení od dane. Oslobodenie od dane je v tomto prípade dané zo zákona. Ten napokon priamo definuje, čo je možné považovať za investičné zlato.

Aj investičné zlato môže zhodnotiť vaše peniaze

Oplatí sa teda investovať v dnešnej dobe do zlata? Určite áno. Stačí si len uvedomiť, že cena zlata išla v posledných rokoch výrazne nahor. Investície je tak aj celkom výhodná z hľadiska zhodnotenie peňazí, čo ale v prípade zlata nie je spravidla prvotným účelom.

Zlato je výhodné predovšetkým vďaka svojej stabilnej hodnote, v prípade snahy o čo najväčší zisk sa dajú nájsť mnohé iné investičné príležitosti.

Jednoduchý nákup investičného zlata

Investičné zlato sa oplatí aj z toho dôvodu, že je veľmi ľahko dostupné. V súčasnej dobe existujú špecializované kamenné a hlavne aj internetové obchody, kde je obstaranie tejto investičné komodity veľmi jednoduché, pohodlné a rýchle. To isté potom platí aj pre prípadný predaj investičného zlata. Vždy je však dobré sledovať vývoj ceny zlata pred tým, než sa rozhodnete ku kúpe alebo predaji.

Odporúčané články

Ako a kde nakupovať investičné zlato? Uvoľnili sa vám výrazne finančné prostriedky a vy premýšľate ako najvhodnejšie tieto voľné peniaze investovať tak, aby neboli ovplyvnené infláciou a ď...
Cena zlata aj naďalej porastie: Vhodný čas na inve... Ak sa zaujímate o investície do cenných kovov a predovšetkým do zlata, potom ste si iste nemohli nevšimnúť, že za posledný rok cena zlata klesala a vy...
Investujte, peniaze pod vankúšom vám nezarobia Všade počujeme o hospodárskej kríze, že ekonomika nerastie a že sú to problémy globálneho charakteru. Peniaze strácajú na hodnote, preto schovávať si ...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.