Podvodníci s pôžičkami majú zelenú

od autora: | 29. augusta 2015
5/5 - (24 votes)

podvodnik a pôžičkaUrčite ste sa už stretli s ľuďmi , ktorí sľubujú sprostredkovanie pôžičky bez dokazovania príjmov. Tieto pôžičky odporúčajú najmä ženám na materskej dovolenke, dôchodcom a tým, ktorí už svoje skoršie záväzky nestíhajú splácať. Podvodníci s pôžičkami majú zelenú.

Najčastejšie zinkasuje nejakú slušnú sumičku ako manipulačný poplatok a potom sa s nimi prepadne zem.
Takto dopadlo už mnoho tých, ktorým nepožičali banky a ani úverové spoločnosti.  Aj scenár s poskytovaním pôžičiek býva veľmi podobný ako scenár s  poisťovacími podvodmi. Zvyčajne to začína zúfalou finančnou situáciou.

Medzi podvodníkmi nie je ani výnimkou keď sa za veľmi seriózne firmy a osoby pokladajú aj ženy. Napr. žena z Teplíc okradla už desiatky dôverčivých ľudí , keď tento rok na internete pod falošným menom ponúkala sprostredkovanie pôžičiek od súkromných investorov. Za podobný podvod už bola v roku 2012 súdená, ale Klausova amnestia jej poskytla priestor pre ďalšie podnikanie. V tomto roku si vypočula ďalší podmienečný trest za poisťovací podvody, ale ani tento rozsudok jej nebránil v tom, aby od ľudí naďalej inkasovala poplatky za fiktívne pôžičky. V krátkej dobe si tak prilepšila najmenej na 15 tisíc eur. Policajti sa domnievajú, že počet podvedených nie je konečný a dali podnet na vzatie obvinených do väzby. Sudca ale návrh neakceptoval a ženu prepustil na slobodu.

V Trebišove dva a pol roka okrádal dvadsaťšesťročný muž veľa ľudí v núdzi tým, že inkasoval manipulačný poplatok 35 € na fiktívne pôžičky .Polícia eviduje asi 200 poškodených osôb , ale číslo zrejme ešte nie je konečné, pretože podvodník používal vymyslená mena.
Rovnaký princíp používal aj podvodník v Partizanskom.
Rekordmanom je však jeden chlapík z Trnavy, ktorý za 4 roky vybral od dôverčivých občanov na manipulačných poplatkoch vyše 45 000 eur.

Je vidieť , že varovania pred inzerátmi, ktoré ponúkajú výhodné pôžičky sú márne. Tak , ako sa zväčšuje trh podvodníkov a úžerníkov, tak rýchlo sa zvyšuje aj počet dlžníkov v registri dlžníkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.