Pôžička pre študentov

od autora: | 22. septembra 2015
5/5 - (9 votes)

pôžička pre študentovV súčasnosti viacero bánk na prináša možnosť pôžičky na štúdium pre študentov. Bankové inštitúcie síce chcú vidieť potvrdenie o štúdiu, avšak účel využitia požičaných peňazí ich vôbec nezaujíma. Takže študent môže získať pôžičku aj bez ručiteľa a peniaze využiť na čokoľvek.

Študent teda môže pokojne získať pôžičku pre študentov v hodnote až dvadsať tisíc eur za lepší úrok, než aký by mohol človek získať u štandardných spotrebiteľských pôžičiek.

Valná väčšina škôl na Slovensku síce poskytuje vzdelanie zdarma, avšak každé takéto štúdium je pomerne slušným zásahom do rodinného rozpočtu. A nezáleží príliš na tom, či sa jedná o strednú školu, vyššiu odbornú školu alebo snáď vysokú školu. Študent, alebo aj jeho rodina, často musí riešiť financovanie štúdia za pomoci pôžičky.

Študentský účet a pôžička pre študentov


študentské účtyAk má študent v banke zariadené študentské konto, môže veľmi často spolu s ním využívať aj povolené prečerpanie účtu, ktoré sa označuje ako kontokorent. Klient môže ísť do mínusu, ktorý musí následne s určitými menšími úrokmi splatiť.

Časť bánk dokonca môže študentom zriadiť aj kreditné karty s nízkym úverovým limitom ale výhodným riešením je aj pôžička pre študentov.

Povolené prečerpanie študentského účtu sa v praxi veľmi často používa a dalo by sa označiť za najčastejšie využívaný typ úveru. Jeho výška však nemusí na financovanie celého štúdia postačovať. Aj preto prichádzajú na trh špeciálne pôžičky pre študentov. Slovenská sporiteľňa ponúka produkt s názvom „Pôžička na štúdium pre študentov vysokých škôl, UniCredit Bank ponúka produkt nazvaný“ Študentská pôžička „a aj česká Komerční banka prezentuje produkt pomenovaný“ Úver Gaudeamus „.

Študentské pôžičky by samozrejme mali byť vopred určené na pokrytie nákladov študentov stredných, vysokých a vyšších odborných študijných programov.

banková alebo nebanková pôžičkaTiež môžu byť vhodné pre poslucháčov jazykových škôl v Slovenskej republike aj v niektorej zo zahraničných destinácií.

Bankovým inštitúciám k schváleniu takéhoto úveru bohato postačí obyčajné potvrdenie o štúdiu od školy.

Úver pre študentov je tak hotovostným neúčelovým úverom, ktorý je určený na úhradu nákladov spojených s prebiehajúcim štúdiom.

super pôžička pred výplatouČisto teoreticky sa tiež môže stať, že rodičia študenta si cez neho požičajú peniaze lacnejšie, ako by tomu bolo v prípade iného bankového produktu a peniaze sa neskôr použijú na iný účel, než je štúdium potomka. Študentské pôžičky totiž ponúkajú skutočne výhodné podmienky, keďže úrokové sadzby sa v týchto prípadoch pohybujú v okolí ôsmich až desiatich percent, čo je oveľa nižšia sadzba, než ako tomu je u obyčajných neúčelových spotrebiteľských úverov.

Pôžička pre študentov a jej maximálna výška

Najviac peňazí si študenti môžu požičať u Komerční banky, ktorá poskytuje až dvadsať tisíc eur.

U Slovenskej sporiteľne si študenti pokojne môžu zobrať pôžičku až do výšky desať tisíc eur, zatiaľ čo najmenej sa dá požičať od UniCredit Bank, kde sa dá získať maximálne päť tisíc eur.

Doba splatnosti – pôžička pre študentov

Zvyčajne všetky bankové inštitúcie majú nastavenú maximálnu dobu splatnosti pri študentských pôžičkách na desať rokov. Banky tiež študentom umožňujú odložiť splátky bez akýchkoľvek ďalších poplatkov na dobu, kým úspešne ukončia štúdium a začnú zarábať peniaze, aby mohli začať splácať.

V priebehu štúdia sa každý mesiac zaplatia len úroky z vyčerpaného úveru a po dokončení štúdia sa začne splácať aj istina.

nebanková najvýhodnejšia pôžičkaKomerční banka povoľuje odloženie splátok len študentom vyšších odborných a vysokých škôl. Zároveň im v takomto prípade zapožičia nanajvýš päť tisíc eur. Bankové inštitúcie tiež od študentov nevyžadujú stály mesačný príjem, avšak úver musí byť zabezpečený ešte spoludlžníkom dlhu alebo garančnými záväzkom. V takom prípade sa veľmi často využívajú rodičia alebo ďalší členovia rodiny. Ak žiadateľ o úver nemá vlastný pravidelný príjem, môže sa treba vziať do úvahy aj vklad v banke alebo stavebné sporenie u rovnakej inštitúcie. V prípade UniCredit Bank postačí, keď študent prinesie doklad o príjme niektorého člena rodiny alebo kamaráta vo výške aspoň päťsto eur čistého mesačne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.