Pôžičky cez internet bez registra radšej len od preverených inštitúcií

od autora: | 22. septembra 2015
5/5 - (7 votes)

pôžičky cez internet bez registraAj tým najopatrnejším ľuďom sa môže stať, že zrazu budú potrebovať peniaze a nemajú, ich kde vziať. Málokomu sa totiž počas celého života pošťastí, aby sa vyhýbal pôžičkám. Súčasné moderné technológie ponúkajú celkom nové možnosti a jednou z nich je aj vybavenie pôžičky cez internet a bez registra.

Teraz sa jedná o naozaj jednoduchý spôsob, ako si požičať potrebné financie. Je však potrebné si požičať peniaze rozumne a len u takého poskytovateľa, ktorému sa dá dôverovať. Odlišujú sa od seba pôžičky bankových inštitúcií a nebankových spoločností nejako? Samozrejme, že áno.

Odlišovať sa od seba môžu nielen v úrokových sadzbách, ale tiež v spôsobe ručenia a v ďalších menších, či väčších detailoch. Bežne sa ako pôžička označuje spotrebiteľský úver dojednávaní v banke a určený na nákup tovaru. Klienti bánk musia podstupovať rôzne kroky, aby sa vypožičaných peňazí dočkali.

rýchla-pôžička-pre-ľudí bez zamestnaniaAk sa však takýto záujemca o pôžičku v minulosti previnil nejakou neskorou splátkou, potom sa veľmi zvyšuje možnosť, že banková inštitúcia pôžičku jednoducho neschváli.

V takom prípade sa musí záujemca porozhliadnuť niekde inde, pretože peniaze si pravdepodobne naozaj potrebuje požičať. Z toho dôvodu existujú pôžičky bez registra, ktoré zaisťujú inštitúcie, ktoré nemajú povinnosť kontrolovať si záznamy z registra dlžníkov.

Vďaka tomu tieto spoločnosti dokážu pomôcť aj takým ľuďom, ktorí by v banke nemali šancu uspieť. Často krát sa dajú dojednať pôžičky online a aj ihneď. Stačí doložiť iba pravidelný príjem. Spomínané pôžičky bez registra majú svoje výhody pre živnostníkov aj pre zamestnancov.

Nebankové spoločnosti sa často nevyhýbajú ani pôžičkám pre dôchodcov, ktorým stačí pre nárok na pôžičku doložiť pravidelný dôchodok.

Úskalia pôžičky cez internet bez registra


poplatky za bankový účetAko náhle sa žiadateľ dostane ku rokovaniu o pôžičke cez internet, tak by mal dopredu vedieť, či bude schopný novú pôžičku splácať. Následne by mal vyberať dôsledne, komu svoje splátky zverí. Dôležitým faktorom pre valnú väčšinu klientov býva úroková sadzba, ktorá sa v súčasnosti u pôžičiek cez internet pohybuje v rozmedzí medzi šiestimi a dvadsiatimi piatimi percentami. Jej výška závisí od dĺžky splácania a mesačnej výšky splátok.

Pôžičky cez internet sa síce môže zdať lacnejšie, avšak môžu sa tu skrývať aj určité skryté poplatky.

Pozor na poplatky u pôžičiek cez internet

Okrem úrokovej sadzby je nutné si dohľadať, či bude vyúčtovaný aj poplatok za schválenie úveru, čo je u bánk pomerne častý jav. Predraží sa tiež povinné založenie a vedenie bankového účtu, kam sa zašlú vypožičané peniaze.

nebankové pôžičky požičajúTiež sa môže stať, že dlžník bude chcieť dlžnú čiastku splatiť skôr, ale stretne sa s poplatkom za predčasné splatenie celej požičanej sumy.

Pri internetovej pôžičke sledujte výšku RPMN – ročnú percentuálnu mieru nákladov.

Jedným z najzásadnejších bodov pri rozhodovaní o pôžičke by malo byť porovnanie RPMN, čo je v preklade ročná percentuálna miera nákladov, ktorá berie do úvahy všetky náklady a v najlepšom možnom prípade by sa mala pohybovať do dvadsať percent. RPMN, ktorá presahuje sto percent, sa označuje ako pomerne podozrivá. Na trhu sa stále objavuje pomerne dosť nebezpečných veriteľov, ktorí pri online pôžičkách využívajú nemiestne praktiky.

Rozhodne by ste si mali dať pozor na celkom nové spoločnosti, ktoré napríklad nedávajú predzmluvný formulár, majú veľmi vysoko postavené sankcie za oneskorenie platby a predčasné splatenie, alebo požičiavajú peniaze aj ľuďom bez zamestnania.

Neveľmi dôveryhodne vyzerajú tiež rôzne zastupiteľské spoločnosti, ktoré sprostredkovávajú produkty a služby veľkých finančných inštitúcií. Každý záujemca o pôžičku by si teda mal dopredu zistiť čo najviac informácií o firme, od ktorej si bude požičiavať. Tiež by si mal dôsledne premyslieť výšku splátok a dať si dobrý pozor pri uzatváraní zmluvy. Ak by si záujemca o pôžičku cez internet nevedel rady s dokumentáciou, radšej by sa mal poradiť s odborníkmi, aby nepodpísal niečo zlé.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.