Pôžičky pre dôchodcov

od autora: | 3. septembra 2015
5/5 - (14 votes)

pôžičky pre dôchodcovV dnešnej finančne náročnej dobe existujú ľudia, ktorí si len ťažko dokážu predstaviť svoj ​​život bez finančnej pomoci. Platy neustále klesajú a nároky sú stále vyššie a vyššie. Tieto problémy sa týkajú každej skupiny ľudí. Medzi ne patria ako ženy na materskej dovolenke, nezamestnaní, tak aj dôchodcovia. Pôžičky pre dôchodcov.

Všetky tieto problémy sú spojené faktom, že ich mesačný príjem nie je obzvlášť vysoký. Problém je taký, že banky takýmto skupinám väčšinou požičiavať nechcú.

Ich podmienky pre schválenie pôžičiek sú tak prísne, že keď jednoducho máte mesačný príjem nízky, bude Vám pôžička jednoducho zamietnutá.

Trochu paradox, keď požičať potrebujú tí, ktorí peniaze potrebujú. Našťastie existujú ešte nebankové spoločnosti, ktoré túto skupinu neopomínajú.

Pre nebankové spoločnosti sú pôžičky pre dôchodcov veľmi výhodné, pretože štandardné banky tento produkt neponúkajú, nebanková sféra tak zaplní prázdne miesto. Otázkou teda je, kde a ako zriadiť pôžičku pre dôchodcov ?

Aby sme nerobili z chrobáka ťavy, nič zložité na tom nie je. Ako už bolo vyššie napísané, lepšie bude v tomto prípade žiadať o pôžičku u nebankových spoločností. Požadovať ju môžete u bežnej banky, ale väčšinou odídete naprázdno.

U nebankových spoločností sa potom nejedná o pôžičku pre dôchodcov, ale o tzv pôžičku bez potvrdenia príjmu, ktorá je teda vhodná nielen pre nezamestnaných, ale aj pre ženy na materskej dovolenke, alebo práve pre dôchodcov. Takáto pôžička je porovnateľná s ostatnými pôžičkami. Musíte teda počítať s pravidelným splácaním a úrokom, ktorý si táto skupina bánk naúčtuje. Nevýhoda je tá, že úroky u nebankových spoločností bývajú väčšinou vyššie než u bežných bánk, pretože sa tu objavuje mnohonásobne vyššie riziko nesplácania.

Myslite však na to, že ak si o pôžičku chcete požiadať, musíte byť schopní ju splácať. Aj mnoho dôverčivých dôchodcov sa bohužiaľ dostalo do problémov s nesplácaním. Stačí sa len dobre informovať a starostlivo si všetko premyslieť, ako budete konať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.