Pôžičky so zľavou pri vzornom splácaní

od autora: | 16. septembra 2015
5/5 - (11 votes)

pôžička so zľavouBankové inštitúcie sa snažia všetkým nahovoriť, že klientom ponúkajú výhodné služby počas celého roka, avšak krátku dobu pred vianočnými sviatkami prichádzajú s množstvom špeciálnych akcií, ktoré dokážu výrazne vylepšiť podmienky pôžičky. Pôžičky so zľavou pri vzornom splácaní.

V tomto roku sa veľkým hitom stali odmeny pre ľudí, ktorí splácali dlžnú čiastku úplne bez problémov. Ak sa po zrelej úvahe rozhodnete vziať si pôžičku, potom by ste si najprv mali dôsledne porovnať, kto ponúka aké podmienky, aby ste vedeli, kto ponúka najlepšiu možnosť pôžičky. Určite sa neoplatí platiť viac peňazí, než je skutočne potrebné. Poďme sa spoločne pozrieť na to, ako je na tom finančný trh v súčasnej dobe.

Aktuálny stav trhu s pôžičkami


Ak sa pozriete na súčasnú situáciu na trhu, potom zistíte, že rozdiely medzi jednotlivými bankovými inštitúciami a nebankovými spoločnosťami môžu byť skutočne vysoké. Zatiaľ čo niekde preplatíte pôžičku iba o sto eur, inde sa môže stať, že budete platiť o 500 eur viac.

Finančné ústavy sa v tomto roku pokúsili pristúpiť k zbrusu novej taktike. Až na zopár výnimiek banky neúčtujú žiadne poplatky za vybavenie zmluvy a ani za vedenie úverového účtu.

To je pomerne rozumné rozhodnutie, pretože pôžičky sú pre klientov v tú chvíľu oveľa prijateľnejšie a je možné jednotlivé ponuky medzi sebou ľahko porovnávať, čo len prospeje a rozhýbe trh.

Ľudia si momentálne môžu o niečo viac požičiavať, pretože pôžičkové produkty sú pomerne jednoduché a prehľadné. Podobne ako poplatky, postupom času tie mizne aj nutnosť mať u bankovej inštitúcie bežný účet. Aj tie banky, ktoré ho stále ešte vyžadujú, väčšinou ponúkajú variant s vedením účtu zadarmo.

Pri vzornom platení pôžičky je možná odmena

Do dôb nedávno minulých finančné inštitúcie obhajovali názory, že úroková sadzba by mala byť tak vysoká, aby sa nahradili všetky prípadné straty, ktoré spôsobujú neplatiči.

Ľudia s dobrou platobnou morálkou v takom prípade vyložene doplácali na zlých zákazníkov bankových inštitúcií a to určite nie je vôbec dobrý prístup.

pôžička pri vzornom splácaníNaopak sa dá konštatovať, že takýto prístup je kontraproduktívny a demoralizujúci pre poctivých platiacich klientov. Tento starší druh finančnej politiky nahradil úplne iný prístup. Banka najprv vypočíta vyššiu sadzbu, ale ako náhle sa osvedčíte a budete splácať bez problémov, potom dostanete časť zaplatených peňazí späť. Len si dávajte pozor na situáciu, kedy splatíte úver predčasne, pretože v takej chvíli nebude možné túto výhodu využiť.

Nutnosť porovnávanie ponúk je v súčasnosti aj preto, že niektoré banky žiadne špeciálne akcie vôbec neponúkajú, a napriek tomu je u nich úver porovnateľný s tými zvýhodnenými úvermi.

Konkrétne možnosti vrátenia peňazí

Všetky nasledujúce možnosti vrátenia peňazí sú dostupné pri dobrej platobnej morálke a včasnom splácaní. Slovenská sporiteľňa zľavuje jedno percento z úrokovej sadzby, teda skráti dobu splatnosti.

peniaze-ihned-na-rukuAir bank odpúšťa aj niekoľko posledných splátok tým spôsobom, že sa klient dostane na sadzbu 8,9 percenta za rok. GE Money Bank zaplatí za zákazníka decembrové splátky. Cetelem vracia až päť mesačných splátok, pri riadnom splácaní ich posielajú klientovi pomocu zloženky.

Záleží samozrejme na dĺžke splácania a výške úveru. Home Credit vracia polovicu úrokov. Podľa dohody peniaze zasiela na účet, zloženkou, alebo na kreditnú kartu. Provident Financial zľavuje až polovicu percent z úrokov, ale to platí len pre dlhodobejšie zákazníkov. Raiffeisenbank u úverov dohodnutých do polovice decembra vracala 100 až 1 500 € v závislosti na výške úveru a dobe splácania. Peniaze banka posiela na bankový účet. Sberbank vracia až dvadsať percent z úveru, pričom bonus vyložene závisí od výšky pôžičky a dobe splácania. Nemusí sa samozrejme vzťahovať na všetky prípady.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.