Rozumná pôžička môže pomôcť aj s vybavením bytu

od autora: | 4. septembra 2015

pôžička pri zariaďovaní bytuPred štvrť rokom som sa presťahoval do Prahy. Mal som to šťastie, že som nešiel naslepo, už som prácu mal. Pracoval som externe pre jednu tlačovú agentúru a bol naverbovaný do užšieho kruhu do hlavného mesta. To so sebou prinieslo ľahké zvýšenie platu, vyhliadky na post ešte vyššie a tiež zariaďovanie bytu. Rozumná pôžička môže pomôcť aj s vybavením bytu.

Praha je krásna, Vltava poetická, ženy nádherné a nájom prijateľný.

Takáto začiatočnická chyba, nikdy som si nerobil veľké rozpočty, ani enormné finančné rezervy pre prípad krízy. Našiel som si cez internet niekoľko bytov a mal v podstate obrie šťastie, pár dní pred nástupom na pražský post som si zohnal byt na Vinohradoch.

Na nájom som mal, vidina vyšších ziskov predo mnou a už som skladal dva nájmy zálohu. Peniaze splatené a hurá, byt je môj. Celý život som býval v rodinnom domčeku s plným vybavením. A to sa práve ukázalo ako kameň úrazu, zásadne som podcenil náklady na vybavenie bývania.

Ocitol som sa so športovou taškou a notebookom v prázdnom byte. Nejaké peniaze som ešte mal. Práve preto som zatiaľ neriešil, z čoho zaplatím vybavenie bytu. Mať doma chladničku, posteľ a sporák som považoval za úplne samozrejmé a nikdy som si neuvedomil, koľko peňazí všetko stojí.

V kuchyni som chytal susedovu wi-fi, mne mali internet zaviesť za štyri dni, tak som začal hľadať.

Potreboval som finančnú injekciu len do prvej výplaty, nech nie som mesiac v Prahe o chlebe a vode a nemusím spať na zemi. Vygooglil som si web, kde požičajú zamestnaným prvú pôžičku vo výške až do 300 € počas 60 minút – www.najpozicka.com. Za 5 minút som mal vyplnenú žiadosť o pôžičku a odoslal ju.

Peniaze som dostal podľa dohody, na účet dorazili do dvoch hodín. Tomu hovorím rýchla pôžička! Spolu s tým, čo som mal na účte, som si kúpil posteľ, menšiu chladničku aj práčku (z bazáru, ale prečo nie). Bola to zaujímavá skúsenosť, na jednej strane ako na hojdačke z veselého stavu “mám byt!” Cez vyľakané “nemám na čom spať” po úplnú pohodu a v základe vybavený byt. Na druhú stranu sa o tejto akcii v práci nikto nedozvedel. Za pár dní som mal všetko vybavené a splátku splatenú z prichádzajúceho platu, ako by sa nechumelilo.

Karol H., 26 rokov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.