Rýchla pôžička na OP

od autora: | 4. septembra 2015

pôžička na občianský preukazAk sa dostanete do finančných problémov a nemáte nikoho, kto by vám požičal, potom vám často nezostáva iná možnosť, ako si vziať pôžičku. Niekedy môže byť vybavovanie pôžičky jednoduché, inokedy komplikovanejšie, záleží na tom, kde si požičiavate a o aký typ úveru máte záujem. Rýchla pôžička na OP.

Väčšinou platí, že čím väčší obnos si chcete požičať, tým ťažšie bude vybavovanie pôžičky a o to väčšie požiadavky na vás bude poskytovateľ klásť.

Ak si však vystačíte s malým úverom, ktorý využijete napríklad vtedy, keď vám chýbajú peniaze do výplaty, mohla by pre vás byť vhodná rýchla pôžička. Takéto pôžičky nájdete predovšetkým v nebankovom sektore.

Nebankové spoločnosti si svoje pôžičky pomenúvajú rôzne, avšak všeobecne bývajú nazývané ako fínskej pôžičky. Jedná sa o úver, ktorý je malý a získate vďaka nemu menšiu sumu peňazí, napríklad čiastku okolo 30, 50 alebo 200 €.

Výhodou tohto typu úveru je to, že pre získanie peňazí nie je potrebné splniť veľa požiadaviek, vystačíte si napríklad len s doložením príjmov alebo občianskym preukazom.

Aj keď tento typ rýchlej pôžičky môže znieť veľmi lákavo, má to svoje nevýhody. Prvou a tou najväčšou nevýhodou sú poplatky, teda úroky, ktoré za pôžičku zaplatíte. Tie sú nadmieru vysoké a tak je úver veľmi nevýhodný. Druhým problémom je potom to, že požičané peniaze musíte väčšinou rýchlo splatiť, inak platíte penále a pokuty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.