Vedú pôžičky na bývanie

By | 3. septembra 2015
Vedú pôžičky na bývanie
5 (100%) 10 hlasov

pôžičky na bývanieZ prieskumu Centra pre výskum verejnej mienky vedú u 85% ľudí pôžičky na bývanie. Naopak medzi najmenej populárne patria pôžičky na dovolenku. Tie sú neprijateľné pre 88% obyvateľov.
Vedľa pôžičiek na bývanie je pre 65% slovenskej populácie prijateľná pôžička na štúdium a podnikanie.
Takmer vyrovnaný vzťah majú ľudia k pôžičkám na spotrebný tovar a auto.

Prieskum prebehol v polovici januára 2013 a zúčastnilo sa ho 1032 obyvateľov starších ako 15 rokov .

V prieskume hrá dôležitú úlohu aj vek. Starší ľudia nad 60 rokov sa majú ku všetkým pôžičkám rozhodne negatívne stanovisko.
Mladšie ročníky sú k pôžičkám ústretovejšie, predovšetkým čo sa týka pôžičiek na vzdelanie, bývanie a auto.
Ľudia s vyšším vzdelaním a vyššou životnou úrovňou akceptujú pôžičky na vzdelanie v 71 %.

Nutnosť finančnej rezervy na neočakávané výdavky si uvedomuje takmer každý Slovák, starší ako 15 rokov, a to v 96 %, pričom vytváranie rezervy je opäť častejší pre ľudí s dobrou životnou úrovňou a s vyšším vzdelaním.

Nejakú pôžičku spláca v súčasnosti takmer polovica domácností, ale len 4 % ľudí plní svoje záväzky veľmi ľahko, pre 41 % je splácanie pôžičky ľahké, 58 % dlžníkov považuje splácania za ťažké a 17 % ľudí pociťuje splátky za veľmi ťažké.

V porovnaní s minulými rokmi je splácanie všeobecne ľahšie pre ľudí s dobrou životnou úrovňou a minimálne stredoškolským vzdelaním. Rovnako aj u hodnotenia jednoduchosti splácanie pôžičiek nedošlo k žiadnym podstatným zmenám.

Odporúčané články

Odmena za včasné splácanie úveru V okamihu, keď podpíšete úverovú zmluvu, súhlasíte so všetkými podmienkami banky, ktorá úver poskytuje. Za samozrejmosť je považované bezproblémové sp...
Okamžitá pôžička Nechce sa Vám nikam chodiť z domu, keď žiadate o úver? To sa nechce popravde asi vôbec nikomu, ale moderná doba ponúka našťastie veľmi pohodlné riešen...
Pôžička od Fio Banky – pre študentov Aj keď Fio banka nepatrí medzi tie najväčšie a najznámejšie banky, ktoré by ste poznali z reklám, má stále viac spokojných klientov a to predovšetkým ...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.