Viete, kde si výhodne požičať?

od autora: | 3. septembra 2015
5/5 - (10 votes)

kde si výhodne požičaťČo robiť, keď vás zaskočí nečakaný výdavok?
Podľa finančných odborníkov by si každý ekonomicky aktívny človek mal vytvoriť tzv, finančné vankúše vo výške troch až šiestich mesačných platov. Ouha. Väčšina domácností si môže nechať o úspore len zdať a takmer polovica Slovákov by ťažko hľadala prostriedky na nečakaný výdavok vo výške 500 eur. Viete, kde si výhodne požičať?

Niekedy sa stane, že si rodina musí požičať aj menšiu čiastku na nečakaný výdavok, napríklad na opravu chladničky, práčky a pod. Najskôr je dobré obrátiť sa na rodinu a priateľov. Výhodou tejto pôžičky je po dohovore možná bezúročnost.

Pre pôžičku na výdavok do 200 eur nechoďte do banky. Takúto pôžičku poskytujú len nebankové inštitúcie ako krátkodobú so splatnosťou do l mesiaca. Samozrejmosťou sú vysoké úroky, preto nie je rozhodujúce sledovať len RPMN . Za požičaných 200 € zaplatíte okolo 30 € viac.

Výdavky do 500 eur už môžete riešiť formou bankových aj nebankových pôžičiek, alebo si môžete zaobstarať kreditnú kartu, ktorá je vhodná pre splatenie celej čiastky v krátkom období. Napríklad u spoločnosti Cetelem pri pôžičke 500 eur s dobou splatnosti 12 mesiacov zaplatíte 535 eur. Tiež je možné využiť 55 denné bezúročné obdobie, kedy vrátite peniaze späť bez navýšenia ako to umožňuje napr kreditná karta Citi life.

Na výdavky vyššie ako 500 eur so splatnosťou 36 mesiacov si musíte pripraviť vyššiu sumu na vrátenie.
Napríklad pri pôžičke 1 000 eur zaplatíte spoločnosti Cetelem 1 180 €, spoločnosti Profi Credit 1 300 € a najmenej prerobíte u Uni Credit Bank , kde vrátite iba 1 100 €.

Pri vyšších pôžičkách si dávajte pozor na neznačkové nebankové spoločnosti, ktoré môžu konať s nekalými úmyslami. Bežne poskytujú pôžičky aj ľuďom so záznamom v registri dlžníkov, dôchodcom, ženám na materskej dovolenke. Banky majú síce prísnejšie podmienky, ale nehrozí tu žiadne riziko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.