Výhody životného poistenia

od autora: | 22. septembra 2015
5/5 - (8 votes)

výhody životného poisteniaV dnešnej neistej dobe, keď človek nikdy nevie, čo sa s ním môže stať, sa oplatí uzavrieť životné poistenie. Vďaka životnému poisteniu sa dá zabezpečiť rodina pri rôznych nepriaznivých životných okolnostiach. Aké sú ďalšie výhody životného poistenia?

Tiež môže mať formu kapitálového životného poistenia, ktoré sa dá využiť tiež na sporenie a finančné prilepšenie do budúcnosti, kedy už produktivita človeka klesá a s tým súvisí aj pokles finančného ohodnotenia zo strany zamestnávateľov.

Oplatí sa životné poistenie a aké výhody ponúka ?


Pýtate sa, či sa vôbec oplatí si životné poistenie kupovať? Na nasledujúcich niekoľkých riadkoch sa dozviete, prečo by sa mohlo vyplatiť si také životné poistenie vybaviť, aj keď poistenec z toho vôbec nič mať nemusí.

čo vplýva na cenu životného poisteniaRozhodne nie je príjemné myslieť na najhoršie možnosti, aké život ponúka, ale je potrebné si uvedomiť, že ak by nastala nejaká neočakávaná udalosť v podobe naozaj vážnej zdravotné ujmy alebo dokonca smrti poistenej osoby, rodina utrpí veľkú ľudskú stratu a navyše sa môže veľmi rýchlo dostať do finančných problémov, pretože o jeden príjem menej je na rodinnom rozpočte hneď vidieť.

Zvlášť v dnešnej dobe, kedy si veľké množstvo ľudí berie hypotekárny úver na bývanie a mnoho ľudí sa tiež stretáva so zložitou ekonomickou situáciou. Takéto zabezpečenie rodiny je teda v súčasnej dobe múdrym riešením, ako myslieť na všetky možné nebezpečné situácie.

Vďaka životnému poisteniu môžu ďalší členovia rodiny z poistného plnenia získať financie potrebné práve na splácanie hypotekárneho úveru, pôžičky, alebo na udržanie si existujúcej životnej úrovne. Životné poistenie teda môže predísť nebezpečnej krízovej situácií v prípade rodiny a blízkych osôb.

V prípade kapitálového alebo investičného životného poistenia sa do seba spojí kombinácia poistnej ochrany so zhodnocovaním vložených peňazí, pretože okrem ochrany dostanete tiež možnosť výhodného sporenia. Vložené finančné prostriedky sa vďaka kapitálovom poisteniu zhodnocujú a môžete sa vďaka tomu tešiť na zaujímavý výnos. Jednou časťou je garantované zhodnotenie financií prostredníctvom úrokovej miery, ďalšou potom zaujímavé zhodnotenie vďaka podielom na výnosoch.

Kapitálové životné poistenie sa dá označiť za najviac uzatváraný druh tohto typu poistenia, ktorý zaisťuje osobu pre prípad smrti, ale aj dožitia.

cenu životného poisteniaĎalšou zaujímavou možnosťou u takéhoto životného poistenia je možnosť dohodnutia na prospech oprávnenej osoby, ktorej v prípade smrti poistenca bude vyplatená poistka bez toho, aby táto osoba bola zahrnutá do dedičského konania. Takouto oprávnenou osobou môže byť akýkoľvek človek, ktorého chce poistenec do budúcna zabezpečiť alebo mu prenechať nasporené financie.

Životné poistenie je pomerne variabilný poistný produkt a jeho parametre sa dajú meniť takým spôsobom, aby vyhovovali priamo aktuálnym potrebám. Platenie poistky sa navyše dá uplatniť ako daňovo uznateľná položka, čo prinesie ešte bonus v podobe úľavy na daniach.

Ako vybrať životné poistenie a čo všetko sa dá poistiť?

životné poistenieNa rôznych internetových stránkach sa nachádza porovnanie cien jednotlivých poisťovní, takže v modernej dobe už nie je nutnosťou obchádzať jednotlivé poisťovne a hľadať najlepšiu ponuku veľmi namáhavo a zdĺhavo.

Stačí niekoľko kliknutí a človek má úplne detailný prehľad o tom, čo ktorá poisťovňa ponúka. Životné poistenie slúži hlavne na pokrytie rizík, ktoré ohrozujú ľudské zdravie a život.

Poistiť sa dá riziko vzniku vážnej choroby, nehody s trvalými následkami či smrti.

To samozrejme nie je všetko a na trhu sa dajú kúpiť aj rôzne pripoistenia, napríklad poistenie hospitalizácie, poistenie denného odškodného, poistenie oslobodenia od platenia poistného, poistenie pracovnej neschopnosti a podobne.

Parametre životného poistenia sa dajú nastaviť vždy podľa aktuálnej životnej situácie človeka. Tiež je potrebné spomenúť, že príspevok zamestnávateľa na súkromné ​​životné poistenie zamestnanca je oslobodený od dane z príjmov fyzických osôb až do výšky tisíc eur za rok. Dohodnutie životného poistenia určite nie je vôbec zložité, pretože sa dá vybaviť počas jedného stretnutia s finančným poradcom alebo bankárom.

Dohodnutie životného poistenia sa určite dá odporučiť ako úplne rozumný krok, ktorým sa dajú zaopatriť blízke osoby a rodina v prípade toho najhoršieho. Viac sa môžete dočítať v článku 12 otázok o životnom poistení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.