Životná poistka alebo ako sa dobre poistiť? I

od autora: | 22. septembra 2015
4.9/5 - (18 votes)

životná poistkaŽivotnú poistku by mal mať asi každý človek. V dnešnej dobe je na trhu veľké množstvo ponúk životného poistenia, preto je dobré sa mať na pozore, pretože nie každá vaša životná poistka môže byť pre vás výhodná.

Mnoho ľudí sa snaží zabezpečiť svoju rodinu, keby sa s ním náhodou niečo stalo, keby sa stal úraz, ktorý by znemožnil dotyčnému schopnosť pracovať, je tu možnosť vyplatenie určitého finančného odškodnenia, v prípade smrti, človek na ktorého je poistka písaná, dostane financie vyplatené. Veľa ľudí tak jednoducho uzatvára životnú poistku s tým, že mu uľahčí riešenie prípadných nepríjemných či nepriaznivých situácií.

Avšak zle uzavreté životné poistenie, najmä také, kedy je životné poistenie vybavené úplne zle alebo na nedostatočnú poistnú sumu, môže byť k ničomu a vy tak budete musieť riešiť ďalšiu nepríjemnú situáciu.

Životné poistenie je variabilné a ponúka viac možností na využitie.

Výskumy tiež ukazujú to, že ľudia sa neorientujú v záplave produktov a nechápu ich základné princípy. Kvôli takýmto chybám tak ľudia uzatvárajú nevýhodné a zlé životné poistky a problém je na svete. Je určite dobré nechať si poslať či urobiť ponuky od viacerých poisťovní. Zistíte tak, ktorá je pre vás tá najvýhodnejšia a ktorej sa naopak radšej vyhnúť, a to veľkým oblúkom.

Pred tým, než život poistenie uzavriete, si to musíte premyslieť, čo od životného poistenia vlastne očakávate, aká poistná suma je pre vás optimálna a akú sumu mesačne za poistné ste ochotní a schopní platiť.

Dôležité je si uvedomiť to, či chceme, aby životné poistenie krylo len riziká alebo či chceme, aby poistenie bolo spojené aj so sporením. Ponuky poisťovní dnes ponúkajú dva základné druhy životného poistenia. A to životné poistenie rizikové a životné poistenie kombinované Aký je medzi tými dvomi rozdiel?

Rozdiel medzi rizikovou a kombinovanou životnou poistkou ?


cenu životného poisteniaRiziková životná poistka kryje základné riziko smrti. Celé zaplatené poistné tak ide na krytie rizík. Nie je tu obsiahnutá sporiaca zložka, teda sa peniaze nesporia. Rizikové životné poistenie je nastavené tak, aby dokázalo klientovi poskytnúť zabezpečenie jeho rodiny v prípade klientovej smrti tak, aby boli schopní vyrovnať jeho záväzky ako napríklad úvery a hypotéky.

Kombinované životné poistenie obsahuje vedľajšie zložky, teda okrem krytie zdravotných rizík taktiež aj sporiacu zložku. Táto sporiacia zložka tak umožňuje zhodnotenie vložených finančných prostriedkov. Tieto produkty môžeme ďalej rozdeliť na dve základné kategórie. A to kapitálové životné poistenie a investičná životná poistka.

 úverové poistenieKapitálové životné poistenie sa môže tiež v ponukách poisťovní objavovať ako dôchodkové, univerzálne poistenie a poistenie v prospech dieťaťa. Zahŕňa tak v sebe poistenie pre prípad smrti a dožitia. Poistná suma môže byť pre obe riziká rovnaká, prípadne si klient môže zvoliť zvlášť poistnú sumu pre prípad smrti a zvlášť poistnú sumu pre prípad dožitia. Pri úmrtí klienta je vyplatená dohodnutá poistná suma na smrť. Keď sa klient dožíva konca poistnej zmluvy je mu vyplatená dohodnutá suma na dožitie vrátane prípadných podieloch na výnosoch. Kapitálové životné poistenie je najmä pre tých klientov, ktorí chcú mať okrem poistnej ochrany rizík tiež zaistenú aj garantovanú výšku príjmu na dožitie.

Investičné životné poistenie je poistenie pre prípad smrti kombinované aj s možnosťou investovania časti poistného do podielových fondov. Tým pádom toto životné poistenie umožňuje väčšiu a vyššiu variabilitu vo sporiacom priečinku a zhodnotenie financií je závislé na vás, na vami zvolenej stratégii. Nebýva však garantované. Teda kedykoľvek sa môže zmeniť pomer finančných prostriedkov medzi poistnou ochranou a zhodnotením finančných prostriedkov v závislosti na voľbe výšky poistnej čiastky a výšky poistného.

podmienky poisteniaTiež rozloženie finančných prostriedkov medzi vybrané podielové fondy možno v priebehu doby, kedy trvá poistenie, meniť. V prípade, že klient zomrie, je vyplatená poistná suma pre prípad smrti, alebo aktuálna hodnota individuálneho účtu, poprípade je možnosť vyplatenia oboch. Ak klient dožije koniec poistnej zmluvy je vždy vyplatená aktuálna hodnota individuálneho účtu.

Na čo sa vzťahuje životná poistka ?

Sú tiež ďalšie riziká, ktoré si môžete v rámci životného poistenia pripoistiť.

Vedľa rizika smrti existujú aj ďalšie riziká, ktoré môžu ľuďom komplikovať život. Niektoré sa dajú aj pripoistiť. To sú napríklad poistenie úrazu a trvalé následky úrazu, závažné ochorenie, invalidita, denné dávky pri pracovnej neschopnosti, alebo tiež denné dávky pre prípad hospitalizácie.

Poistenie úrazu zahŕňa dobu nevyhnutnú na liečenie úrazu, trvalé následky úrazu, smrť následkom úrazu.
Poistka pre prípad závažných ochorení, medzi najčastejšie závažné ochorenia patrí napríklad srdcový infarkt, mozgové príhody, rakovina, transplantácia dôležitých orgánov, náhrada srdcovej chlopne, oslepnutie, strata sluchu a podobné závažné ochorenie.

Poistka pre prípad invalidity. Ak poistený klient má dostávať invalidný dôchodok a ten mu je priznaný je oslobodený od platby poistného. Zachované sú všetky podmienky a nároky vyplývajúce z poistenia. Ak je dohodnutá aj výška invalidného dôchodku, alebo jednorazové plnenie, začína sa ihneď s jeho výplatou.

Názor na “Životná poistka alebo ako sa dobre poistiť? I

  1. Hosting

    Ako sposob zabezpecenia zivotneho standardu rodiny alebo jednotlivcov v pripade nepriaznivych zivotnych situacii. Okrem standardneho krytia ziskate zadarmo bolestne pre Vas ci Vase poistene deti az do vysky 200 EUR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.