Zvýhodnené študentské účty

By | 20. septembra 2015
Zvýhodnené študentské účty
5 (100%) 9 hlasov

študentské účtyŠtudenti bývajú veľmi často zvýhodňovaní, pretože vo väčšine prípadov nemajú žiadny vlastný príjem. Čerpajú rôzne zľavy a výhody, čo sa deje samozrejme aj vo finančníctve. Bankové inštitúcie sa preto predháňajú, ktorá ponúkne lepšie podmienky práve pre túto cieľovú skupinu. Študenti dostávajú veľmi zvýhodnené študentské účty.

Ak sa v okolí nachádza pobočka alebo bankomat niektorej inštitúcie, možno sa študentovi oplatí zriadiť si účet práve u nej.

V opačnom prípade môže využívať iné zvýhodnené študentské konto u hociktorej banky. Keď porovnáme tradičné a novovzniknuté malé bankové inštitúcie, vyjde nám, že v tradičných bankách si výhodný účet nájdu deti a študenti, kým v novovzniknutých musia získavať širšie spektrum klientov, a preto ponúka výhodnejšie podmienky v podstate pre každého.

Zvýhodnené študentské účty si môžu zhotovovať rôzne skupiny. Napríklad aj študenti stredných škôl, ktorí ešte nedovŕšili osemnásť rokov si ho u niektorých spoločností zriadiť môžu.

Účet si môže zariadiť aj maloletý, avšak musí so sebou mať aj rodičia s dokladom totožnosti, ktorý má presne údaje o dieťati. Poprípade sa všetko dá vybaviť aj s rodným listom maloletej osoby.

Študentský účet si však nemôže uzavrieť v neplnoletý v úplne každej banke.

Problém so študentským kontom sa dá vyriešiť aj iným spôsobom, a to konkrétne tak, že si účet v banke založí rodič a jednu platobnú kartu nechá urobiť pre svojho potomka, avšak takéto riešenie v sebe nesie určitá riziká. Pri dosiahnutí plnoletosti musíte ešte premyslieť jednu vec. Dôležité totiž je, či sa niekde v okolí nachádza bankomat zvolenej inštitúcie, pretože výber z bankomatu cudzej spoločnosti sa vo väčšine prípadov poriadne predraží.

To sa netýka spoločnosti Equa Bank, ktorá ponúka výbery zo všetkých bankomatov na území Slovenskej a Českej republiky úplne zadarmo.

U spoločnosti mBank sa klienti môžu tešiť z troch výberov z bankomatu u konkurenčnej spoločnosti, čo tiež nie je na zahodenie pre prípad potreby.

Študentské účty zadarmo


bežný bánkový účetVo veľkej väčšine prípadov býva vedenia detských a študentských účtov zadarmo. Výnimkou je Raiffeisenbank, ktorá si účtuje za vedenie takéhoto účtu jedno euro mesačne. Stretnete sa aj s tým, klienti študent majú zadarmo niekoľko výberov z bankomatov vlastnej banky. Veľmi často sa tiež neplatí za vedenie platobnej karty a za prichádzajúce platby na účet. Odchádzajúce platby sa naopak poplatkom väčšinou nevyhnú a to isté platí o výberoch z cudzích bankomatov.

Za študentský účet vo veľkej banke sa pokojne nemusí platiť vôbec nič, ale tiež sa môže stať, že klient bude musieť zaplatiť aj pár eur za jeden kalendárny mesiac.

Veľké bankové inštitúcie sa snažia dohnať konkurenciu a v poslednej dobe sa im to celkom darí. Je tomu tak aj vďaka pomerne slušnej ponuke pre študentov, ktorú veľké banky zlepšili hlavne v posledných rokoch a pomerne dosť ju zjednodušili oproti predchádzajúcej situácii.

fio banka pôžička pre študentovV Slovenskej sporiteľni sa dá zariadiť Osobný študentský účet II, u ktorého musí klient doručiť potvrdenie o štúdiu prvýkrát až v dvadsaťjeden rokoch. Účet je natoľko kreatívny, že si študenti na platobnú kartu môžu nechať urobiť vlastný vybraný obrázok a banka ju môže vydať deťom od veku ôsmich rokov. Nie všetky spoločnosti sa snažia spríjemňovať život len ​​študentom a v prípade Ery sa stretnete so zvýhodneným účtom nielen pre študentov, ale dokonca pre všetkých mladých ľudí do dvadsiatich šiestich rokov veku bez ohľadu na to, či práve študujú. Česká Komerční banka zase účtuje poplatky pri výberoch z bankomatov, ale všetky ich vracia vo chvíli, keď študenti platia kartou. Ak máte zostatok do tisíc eur, potom sa ponúka ako vhodná UniCredit Bank, ktorá ponúka pomerne nadštandardný úrok dve percentá u detských účtov.

A čo robiť v prípade, že si ako študent potrebujete požičať peniaze? Ani to nemusí byť neriešiteľný rébus, stačí splniť niektorú podmienku. Drvivá väčšina bánk sa zhoduje v tom, že kreditnú kartu alebo kontokorent k študentskému účtu otvoria len v prípade, že je klient už plnoletý. S podmienkou pravidelného príjmu sa môžete stretnúť len v prípade niektorých bankových inštitúcií. Bankové inštitúcie po študentoch častokrát nechcú dokonca žiadne doloženie pravidelného príjmu, ale možno práve to vyzerá čudne a študenti by preto mali byť celkom opatrní. Požičať sa dá samo sebou jednoducho, ale čo robiť v prípade, že nezískate dostatočné financie na to, aby sa pôžička dala splácať?

Riešenie splátkového problému rozhodne nie je príjemnou záležitosťou, a dokonca by sa dlžník mohol dostať do takzvanej dlhovej špirály, čo je naozaj vážny finančný problém.

Zvýhodnené študentské účty a konkrétne bankové ponuky

podnikateľský bankový účetA čo vlastne konkrétne banky na trhu ponúkajú ? Pokúsime sa pozrieť na tie najzaujímavejšie ponuky. Air Bank dovoľuje zriadiť účet klientom od osemnástich rokov a bežné služby nespoplatňuje.

Žiadosť o pôžičku vybavuje banka individuálne. Úplne rovnako ku svojim klientom pristupuje tiež Equa Bank. Slovenská sporiteľňa vedie detský účet už od narodenia a študentský účet môže klient mať až do tridsiatich rokov v prípade študentov vysokých a vyšších odborných škôl. Niektoré služby majú pritom študenti úplne zadarmo. Požičať si peniaze u Slovenskej sporiteľne je tiež možné, konkrétne v maximálnej výške desať tisíc eur na štúdium. Pôžička sa poskytuje zdarma a úroková sadzba je momentálne  8,9%.

Splácanie dlžnej sumy sa dá odložiť a počas štúdia sa uhrádzaju iba úroky. V prípade Ery funguje účet pre mladých od desiatich do dvadsiatich šiestich rokov s platobnou kartou s dvoma bezplatnými výbermi z bankomatu a prichádzajúcimi platbami zadarmo. Kontokorent sa dá čerpať len u osôb študujúcich denne vysokou či vyššou odbornou školu.

nová rýchla pôžičkaČSOB ponúka detský účet Sloník s platobnou kartou od ôsmich rokov. Tento detský účet sa do zostatku 24 999 EUR úročí 2,5% za rok. Možné sú len vklady a výbery hotovosti z bankomatu, pričom štyri sú počas mesiaca zdarma. Študentský účet je možné si zriadiť medzi pätnástimi a tridsiatimi rokmi veku. Aj v ČSOB si študenti môžu požičať, pričom limit tisíc eur sa dá rozložiť na kreditnú kartu a kontokorent. Fio banka má bežné služby na účte zadarmo a pre kontokorent je potrebná aspoň dvojmesačna aktívna história, čo znamená, že na účet pravidelne prichádza peniaze. Kreditné karty Fio neponúka.

GE Money Bank má v ponuke detský účet už od narodenia a pre ľudí vo veku medzi pätnástimi a dvadsaťsedem rokmi ponúka študentský účet, pričom doklad o štúdiu sa dodáva iba v prípade zakladania účtu. Vedenie a výbery z bankomatov sú zadarmo, zatiaľ čo za prichádzajúcu platbu klient zaplatí tri 0,1 €. Pre získanie kontokorentu musí žiadateľ priniesť potvrdenie o štúdiu alebo o príjme v prípade, že klient neštuduje denné štúdium.

Zaujímavú možnosť ponúka aj mBank. Účet sa zriaďuje od osemnástich rokov a bežné služby sa neúčtujú. Podmienkou pre získanie pôžičky sú dostatočne príjmy žiadateľa, prípadne spoludlžník. Česká Komerční banka má detský účet aj od narodenia a od ôsmich rokov veku vydáva platobnú kartu pre platenie v obchodoch a na výber hotovosti, ktoré sa u Komerční banky realizuje zadarmo. Študentský účet možno mať zriadený od pätnástich do tridsiatich rokov. Komerční banka ponúka aj pôžičku, ale v prípade, že žiadateľ nemá pravidelný príjem, vyžaduje banka ručenie.

Zuno ponúka študentský účet od plnoletosti a bežné služby potom neúčtuje. Pre prípad pôžičky je nutný pravidelný príjem v minimálnej výške 200 € za mesiac čistého u zamestnancov a samostatne zárobkovo činných osôb, je tam navyše nastavená podmienka veku na dvadsaťjeden rokov. UniCredit Bank klientom dáva možnosť otvoriť si účet už od narodenia, pričom zostatok do tisíc eur sa úročí dvoma percentami a platobnú kartu môžu mať deti už od ôsmich rokov. Kontokorent sa ponúka hneď u zriadenie študentského účtu od pätnástich rokov, ale študentské pôžičky nepresahujú päťsto eur. Raiffeisenbank má detský účet vyložene len sporiaci. Študentský účet vyžaduje raz za rok potvrdenie o štúdiu a za vedenie si banka účtuje jedno euro. Ponúka tiež dva výbery zadarmo a to isté platí pre prichádzajúce platby. Odchádzajúce platby sú za 0,15 €. Podmienkou pre získanie pôžičky u Raiffeisebank sú dostatočné príjmy.

RelatedPost

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.